Uczniowie biorą udział w konkursie #STOPSMOG

W szkołach prowadzonych przez Powiat Starogardzki pojawiły się specjalne urządzenia, które służą do pomiaru powietrza. W ten sposób rozpoczęto konkurs pod hasłem #STOPSMOG. Który z zespołów badawczych zwycięży i w nagrodę pojedzie na wycieczkę?

Władze Powiatu Starogardzkiego zaczęły pierwszą tego typu akcję, która wpisuje się w działania pod szyldem "Kociewie najrzy się z naturą". Do szkół trafiły urządzenia, dzięki którym będzie można sprawdzać jakość powietrza. Wśród młodzieży ogłosiliśmy konkurs pod hasłem #STOPSMOG i uczniowie, którzy chcą w nim wziąć udział, tworzą zespoły badawcze. Zespoły te mają za zadanie obserwować jakość powietrza do końca kwietnia, czyli do czasu, kiedy trwać będzie sezon grzewczy. W rezultacie uczniowie przedstawią prezentację z wynikami pomiarów, wnioskami z przeprowadzonej analizy wyników pomiaru oraz wskażą trzy sposoby na ograniczenie zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza oraz walki ze smogiem. W szkołach prowadzone były prelekcje przygotowane przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa naszego Starostwa, którzy uświadamiali młodzież na temat zagrożeń.

Więcej na temat konkursu można znaleźć w załączniku.

Na temat akcji przeczytasz ===> https://www.facebook.com/najrzy/

pliki do pobrania