Trwa ósma edycja BBW

Uroczyście rozpoczęła się ósma edycja projektu Bolesławowo Business Week. W tym roku udział w warsztatach bierze udzial ponad 80 uczniów, którzy szkolą język angielski oraz nabywają umiejętności biznesowe od nauczycieli z Polski i USA. 

trwa-osma-edycja-bbw-4924.jpg

Warto krótko powiedzieć czym jest Bolesławowo Business Week. Najkrócej rzecz ujmując jest to obóz przedsiębiorczości. Obóz, podczas którego młodzież - rekrutowana ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych - pod opieką "prawdziwych" pracowników amerykańskiej korporacji Boeing oraz zaproszonych fachowców z bardzo różnych dziedzin międzynarodowego biznesu, zakłada i rozwija wirtualne firmy. Bolesławowo Business Week to niepowtarzalna odsłona warsztatów przedsiębiorczości realizowanych w Polsce przez Washington Business Week. 

W niedzielę oficjalnie została otwarta 8. edycja BBW. Bierze w niej udział ponad 80 osób, podzielonych na 10 grup, aby zmagać się z zagadnieniami dotyczącymi biznesu, i to biznesu z górnej półki, bowiem nauczycielami młodzieży są fachowcy z USA. Na uroczystym otwarciu nie zabrakło Władz Powiatu: Starosty Leszka Burczyka, Wicestarosty Kazimierza Chyły, Członka Zarządu Powiatu Patryka Gabriela oraz radnego Grzegorza Piwowarczyka. Szefem BBW jest niezawodny Steve Dobosz, a nad wszystkim czuwają Grzegorz Oller i Krzysztof Strzeliński. Uczniowie przez 6 dni będą doświadczać amerykańskiego snu, a wszystko odbywa się w języku angielskim.