Tłumy na targach edukacyjnych

Już po raz dziesiąty odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne i Pracodawców, w trakcie których gimnazjaliści mogli lepiej poznać ofertę szkół średnich prowadzonych przez Powiat Starogardzki, a także spotkali się z pracodawcami.

tlumy-na-targach-edukacyjnych-4298.jpg

- Po raz trzeci targi odbywają się we współpracy z pracodawcami i towarzyszy im hasło "Wybieram przyszłość zawodową" - wyjaśnia Starosta Leszek Burczyk. - Jest to dziesiąta, jubileuszowa edycja tego przedsięwzięcia, i jak widać po frekwencji, jest to trafiony pomysł. Dajemy młodzieży możliwość poznania lepiej naszych szkół, a także pracodawców, którzy są skupieni w Starogardzkim Klubie Biznesu - Związku Pracodawców oraz w Cechu Rzemiosł Różnych. Uczniowie gimnazjów mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat poszczególnych szkół. Część osób pewnie jeszcze się waha, a przecież za kilka tygodni gimnazjaliści będą musieli podjąć jedną z ważniejszych decyzji w swoim życiu

Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Imprezę odwiedziło ponad 1300 uczniów! Śmiało można przyznać, że szkoły stanęły na wysokości zadania i poszczególne stoiska były bardzo atrakcyjne, oryginalne i pokazywały to, czego w danej placówce można się nauczyć. Gimnazjaliści mogli zadawać pytania swoim starszym kolegom, a wszystko po to, by za moment znać odpowiedź na pytanie, którą ze szkół wybierają.

tlumy-na-targach-edukacyjnych-4300.jpg

- Chodzi nam przede wszystkim o to, by przybliżyć gimnazjalistom ofertę naszych szkół, aby potem świadomie dokonywali wyborów - podkreśla Wicestarosta Kazimierz Chyła. - Ten wybór staramy się ułatwić, bowiem młodzież może też porozmawiac z pracodawcami, poznać ich lepiej, a także poszczególne zawody.

Od lat pracujemy nad rozwojem oferty naszych szkół - podkreśla Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego. - W ten konsekwentnie prowadzony proces zaangażowane są dyrekcje, grona pedagogiczne, nasi partnerzy reprezentujący rodziców oraz środowisko przedsiębiorców. Co warte podkreślenia, ten kurs znajduje akceptację wśród radnych powiatu. Właśnie dzięki temu, nasi uczniowie stanowią absolutną czołówkę na pomorskiej mapie edukacji ponadgimnazjalnej. Warto zwrócić uwagę, że około 30% naszych uczniów zdobywa wykształcenie ogólne, a pozostali uczą się w szkołach zawodowych różnego typu. Wszystkie one są wspierane znacznymi środkami europejskimi. Dzisiaj, tradycyjnie ofertę, którą przygotowano w szkołach ponadgimnazjalnych na wrzesień, przedstawili nasi obecni uczniowie. I zrobili to znakomicie, za co należy pogratulować również ich opiekunom.