Stypendia dla najlepszych elektryków

Kolejna grupa uczniów Technikum nr 2 otrzymała stypendia naukowe ufundowane przez firmę Energa Operator. Uroczystość ich wręczenia odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim. Gratulujemy!

stypendia-dla-najlepszych-elektrykow-1977.jpg

Na uroczystym wręczeniu stypendiów nie zabrakło oczywiście przedstawicieli fundatora, czyli Jarosława Kizło z Działu Komunikacji i Katarzyny Dębskiej, specjalisty ds. zarządzania personelem, która jest odpowiedzialna za współpracę z ZSZ. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele dyrekcji szkoły wraz z wychowawczyniami nagrodzonych uczniów: Grażyną Kruszewską i Anną Marguardt.

- Stypendia dla najlepszych uczniów firma Energa Operator ufundowała już po raz siódmy - przypomina Andrzej Bona, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim. - To ogromna zachęta do nauki i zdrowej rywalizacji, a także realna pomoc w zdobywaniu wykształcenia.

Tym razem stypendia otrzymało sześciu uczniów z  czterech klas: Maciej Patocki z klasy pierwszej, Jakub Kitta z klasy drugiej, Marcin Wielewicki z klasy trzeciej oraz czwartoklasiści: Jakub Pliszka, Dawid Kreft i Mateusz Ciesielski.

stypendia-dla-najlepszych-elektrykow-1980.jpg

Udana współpraca ZSZ z Energą Operator trwa już od czterech lat. 1 września 2013 roku naukę rozpoczęła tu pierwsza klasa w zawodzie technik elektryk. Pół roku później pierwsi uczniowie otrzymali stypendia, a w szkole przy wsparciu firmy otwarto pracownię elektryczną. W kolejnym roku szkoła otrzymała także duże wsparcie finansowe na zakup maszyn elektrycznych, które pozwoliło otworzyć pracownię silników elektrycznych. 

- Dzięki tej pomocy w ZSZ kształci się już naprawdę dobrze wykwalifikowaną kadrę dla branży elektrycznej - dodaje dyrektor Bona. - Wieloletnia współpraca z Energą Operator to także możliwość praktycznego szkolenia uczniów, mogli oni bowiem odbywać staże w siedzibie firmy.

stypendia-dla-najlepszych-elektrykow-1981.jpg

Technik elektryk to zawód, który na pewno będzie przydatny na rynku pracy. Jeśli można liczyć na wsparcie potencjalnego pracodawcy, lidera na rynku, to jest to z pewnością dobra inwestycja w przyszłość.