Sprawdź siebie w Teście Coopera

W sobotę, 14 października wszyscy będą mieli okazję sprawdzić się w Teście Coopera, czyli biegu na 12 minut. Zapraszamy na Ogólnopolski Test Coopera z Biegam Bo Lubię w Starogardzie Gdańskim na stadion miejski im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim.

sprawdz-siebie-w-tescie-coopera-3126.jpg

Akcja Biegam Bo Lubię to ogólnopolska akcja Fundacji Wychowanie Przez Sport, której prezesem jest Paweł Januszewski.  Realizowana jest w blisko 80 miastach w Polsce. Akcja  adresowana jest głównie do amatorów biegania, osób początkujących. Celem akcji jest zapewnienie cotygodniowych spotkań z trenerem ludziom, którzy biegają lub dopiero chcieliby zacząć. Pragniemy, aby mieli takie możliwości w całym kraju, w każdym zakątku naszego kraju, zarówno w dużych miastach jak i na wsiach.
Filozofia akcji jest taka, iż bieganie jako najprostsza forma ruchu podawana w odpowiedniej dawce jest korzystna dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka – od dzieciństwa aż do końca świata.
W Starogardzie Gdańskim akcja z powodzeniem trwa od 2015 r. Treningi odbywają się w każdą sobotę o 9.30 na stadionie miejskim. Zapraszamy zatem całe rodziny do udziału w bezpłatnych zajęciach. Natomiast 14 października wszyscy będą mieli okazję sprawdzić się w Teście Coopera, czyli biegu na 12 minut.

14 października 2017:

- zapisy od godz. 8.50

- wspólna rozgrzewka  9.30

- Test Coopera rozpoczniemy od 9.50

Przewidujemy klasyfikację zawodników w 6 kategoriach wiekowych:

• do 11 lat
  • 12-15 lat