Ruszamy z nową akcją - "Kociewie najrzy się z naturą"

"Kociewie najrzy się z naturą" - pod takim hasłem kryje się szereg działań, które mają sprawić, że każdy z nas inaczej spojrzy na to, co go otacza. W ramach akcji będziemy uczyć, i bawić, a wszystko po to, by przekazać Wam wiedzę, która sprawi, że będzie nam się żyło czyściej i lepiej, a przede wszystkim zdrowiej!

ruszamy-z-nowa-akcja-kociewie-najrzy-sie-z-natura-3366.jpg

- Fajna akcja, ale chyba macie błąd w nazwie - powiedziała jedna z osób, której zdradziliśmy kulisy całej akcji. - Chyba zamiast słowa "najrzy" powinno być "kojarzy"?

Wyjaśniamy. Nie, nie powinno. Ale może od początku. Nic tu nie jest przypadkowe, ani błędne. Logotyp akcji został oparty o zarys topograficzny Kociewia. Wpisano w niego hasło przewodnie, czyli słowo "naturalnie". Całość znaku dopełnia hasło dodatkowe: "Kociewie najrzy się z naturą". Słowo "naturalnie" ma dwuznaczny wydźwięk. Po pierwsze odnosi się do natury, której ochrona jest głównym celem całej akcji. Drugim domyślnym znaczeniem będzie, że nie budzi żadnych wątpliwości; jest to rzecz jasna; wynikający z czyjeś natury; niewymuszony; odruchowy. Wykorzystaliśmy też gwarę, stąd słowo "najrzy się". Ma to przede wszystkim wzbudzić Waszą ciekawość oraz mocno zaakcentować, że akcja dotyczy całego regionu. Naszymi działaniami edukacyjnymi, promocyjnymi i informacyjnymi chcemy uświadomić Was, że Kociewie najrzy się, czyli przyjaźni się z naturą. Naturalnie :)

Zatem startujemy! Śledźcie na bieżąco stronę powiatstarogard.pl, a także szukajcie nas na Facebooku pod hasłem "Kociewie najrzy się z naturą".

https://www.facebook.com/najrzy/

 

Więcej na temat konkursu dla uczniów pod hasłem #STOPSMOG:

http://powiatstarogard.pl/pl/page/mg/aktualnosci/uczniowie-biora-udzial-w-konkursie-stopsmog.html