Rozpoczyna się największy projekt modernizacji w dziejach szpitala

Szpital rozpoczyna pierwszy z etapów, który ma strategiczne znaczenie dla realizacji największego projektu unijnego w dziejach szpitala, tj.  budowy bloku oraz modernizacji 5 oddziałów szpitalnych. Pozyskanie nowych pomieszczeń pozwoli bowiem na przeniesienie Oddziału Okulistycznego do innej lokalizacji, zaś zwolniony obszar pomieszczeń Oddziału będzie wykorzystywany jako oddział zastępczy dla kolejno remontowanych oddziałów szpitalnych.

rozpoczyna-sie-najwiekszy-projekt-modernizacji-w-dziejach-szpitala-5163.jpg

- Już za kilkanaście dni poznamy podmioty, które stanęły do najważniejszego przetargu w historii starogardzkiego szpitala i miejmy nadzieję, że zostanie wyłoniony wykonawca - podkreśla Starosta Leszek Burczyk. - Mowa oczywiście o projekcie za blisko 49 milionów złotych, który wprowadzi naszą placówkę w zupełnie inną rzeczywistość i nie boję użyć się nawet stwierdzenia, że po zakończeniu tej jakże ważnej, ale też potrzebnej inwestycji, szpital stanie się jednym z najnowocześniejszych szpitali w województwie.

- Jest to konsekwencja naszych wcześniejszych działań, które mają na celu modernizację Kociewskiego Centrum Zdrowia - zauważa Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu. - Zdobyliśmy na ten cel ogromne środki, dzięki którym zbudujemy blok operacyjny, centralną sterylizatornię i zakład diagnostyki obrazowej. Kupimy nowoczesne sprzęty, łącznie z tomokomputerem i rezonansem, a także wyremontujemy pięć szpitalnych oddziałów. Warto podkreślić, że wartość projektów unijnych realizowanych w szpitalu to 54 miliony złotych.

Zakres prac remontowo-budowlanych jest bardzo obszerny, ponieważ pomieszczenia nie były modernizowane od wielu lat.  W ramach przebudowy nastąpi szereg prac budowlanych, w tym rozbiórkowych oraz z zakresu branży sanitarnej oraz elektrycznej.

- To ogromne przedsięwzięcie i tym samym historyczny moment dla naszego szpitala – mówi Robert Wierzba, Naczelny Lekarz Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o.  – Powstanie nowy blok operacyjny oraz wyremontowanych zostanie 5 oddziałów szpitalnych. Na czas trwania remontu musimy zorganizować pracę tak, aby zapewnić ciągłość udzielanych świadczeń oraz sprawić, aby pacjenci nie odczuli dyskomfortu związanego z modernizacją szpitala. Dlatego też przygotowując się do realizacji projektu wypracowane zostało rozwiązanie, które z pewnością usprawni działania remontowe i zniweluje zarówno dla pacjentów, jak i pracowników dyskomfort związany z pracami budowlanymi.

rozpoczyna-sie-najwiekszy-projekt-modernizacji-w-dziejach-szpitala-5165.jpg

Obecną inwestycję na ponad milion złotych realizować będzie firma Ewander. Wyłonienie generalnego wykonawcy na budowę bloku operacyjnego i modernizację oddziałów nastąpi najprawdopodobniej już pod koniec miesiąca.

Oddział Okulistyczny w nowej lokalizacji  ma zacząć działać od marca 2019 r. Szpital zadba o odpowiednie tablice informacyjne tak, aby pacjenci mogli bez problemu trafić do Oddziału. 

rozpoczyna-sie-najwiekszy-projekt-modernizacji-w-dziejach-szpitala-5166.jpg