Rewelacyjne wyniki matur! Powiat Starogardzki na podium!

Znane są już pierwsze wyniki matur na Pomorzu. Rewelacyjny poziom zdawalności osiągnęli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Starogardzki. Nasi maturzyści zajęli 2 miejsce w województwie. Serdecznie gratulujemy!

rewelacyjne-wyniki-matur-powiat-starogardzki-na-podium-2744.jpg

- To bardzo dobra wiadomość, na którą zwykle czekamy po egzaminach dojrzałości - cieszy się Marek Gabriel, Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym. - Na rewelacyjny wynik naszych szkół złożyło się kilka czynników. Po raz kolejny zdawalność na poziomie 100 procent osiągnęli maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Starogardzie Gdańskim. Równie wyśmienicie maturę zdali uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kociewskiej, którzy zanotowali zdawalność na poziomie 98 procent. Świetne wyniki osiągnęli również uczniowie naszych techników. Serdecznie gratuluję maturzystom, ich nauczycielom, dyrekcji oraz rodzicom uczniów. To ogromny sukces.

To wcale nie koniec dobrych wiadomości. Uczniom szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Starogardzki matura nie przysporzyła praktycznie żadnych trudności. W efekcie zdawalność wyniosła w sumie 82 procent, a to oznacza drugie miejsce, ex aequo z Gdańskiem! Pierwsze miejsce zajęła Gdynia - zdawalność na poziomie 83 procent. Na najniższym stopniu podium z wynikiem 81 procent znalazł się zaprzyjaźniony Powiat Kartuski. Gwoli przypomnienia - szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu od lat osiągają bardzo dobre wyniki i znajdują się w czołówce województwa. 

Gratulujemy! I życzymy udanych wakacji.