Rafał Kosecki z Medalem Starosty Starogardzkiego

Rafał Kosecki, wieloletni Naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Funduszy Europejskich, został wyróżniony Medalem Starosty Starogardzkiego. Otrzymał tę nagrodę m.in. za ponadprzeciętne zaangażowanie w szukanie ścieżek i sposobów rozwoju Powiatu Starogardzkiego.

rafal-kosecki-z-medalem-starosty-starogardzkiego-5171.jpg

Na ostatnim posiedzeniu Zarządu Powiatu Starogardzkiego doszło do wyjątkowej uroczystości. Po raz pierwszy w historii samorządu wyróżnienie tej rangi otrzymał pracownik Starostwa Powiatowego.

- Chciałbym Państwu zakomunikować o decyzji Pana Naczelnika Rafała Koseckiego, który postanowił rozwijać się poza Starostwem i chciałby zmienić pracę. To dobrze, gdy młodzi ludzie sięgają po nowe, trudne wyzwania, ale które przynoszą rozwój i wiele satysfakcji. To znakomity moment, aby podziękować za współpracę i w szczególny sposób wyróżnić Pana Rafała. Wymierną formą podziękowania za wszystkie dokonania, za wielomilionowe projekty będzie przyznanie Medalu Starosty Starogardzkiego - poinformował na początku posiedzenia Zarządu Starosta Leszek Burczyk.

rafal-kosecki-z-medalem-starosty-starogardzkiego-5172.jpg

Rafał Kosecki do końca października kieruje zespołem, który tworzy Wydział Polityki Gospodarczej i Funduszy Europejskich. Efektem pracy Wydziału są projekty realizowane na wiele milionów złotych. Jeśli chodzi o chociażby ostatnie cztery lata, to Powiat Starogardzki pozyskał ogromne środki m.in. na edukację, termomodernizację, czy przebudowę szpitala.

Wraz z Medalem, Naczelnik otrzymał gratulacje podpisane przez Starostę Leszka Burczyka: "Z ogromną radością przekazuję Medal Starosty Starogardzkiego za wieloletnią, rzetelną i sumienną pracę na rzecz Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim oraz ponadprzeciętne zaangażowanie w szukanie ścieżek i sposobów rozwoju Powiatu Starogardzkiego. Na uznanie zasługuje też Pańska determinacja w pisaniu projektów europejskich, wzorowe kierowanie zespołem, jak również stawianie dobra i interesu Powiatu Starogardzkiego wyżej niż urzędnicze patrzenie przez pryzmat swojej dziedziny."

Rafał Kosecki nie krył zaskoczenia z otrzymanego wyróżnienia.

- Bardzo dziękuję całemu Zarządowi za współpracę i muszę przyznać, że to był zdecydowanie najlepszy okres w moim życiu zawodowym - podkreślił Rafał Kosecki. - Decyzja nie była łatwa...