Powiatowy Dzień Edukacji z jubileuszem szkoły w Owidzu

To był wyjątkowy dzień dla całej społeczności Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu. Placówka świętowała jubileusz 15-lecia istnienia, który został połączony z obchodami Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Nie zabrakło więc słów uznania, gratulacji, nagród, a także wzruszającej części artystycznej z udziałem byłych nauczycieli oraz absolwentów szkoły.

powiatowy-dzien-edukacji-z-jubileuszem-szkoly-w-owidzu-3131.jpg

Bez Waszej współpracy i zaangażowania szkoła nie obchodziłaby swojego jubileuszu, nie rozwijałaby się nieustannie i nie osiągałaby sukcesów, ani nie odnalazłaby swojej tożsamości po połączeniu dwóch placówek oświatowych w 2002 roku - zwróciła się do gości Marzena Waśkowska, dyrektor Technikum w Owidzu. - Dzisiaj szkoła w Owidzu, to szkoła z duszą, gdzie każdy uczeń ma szansę na swój własny rozwój. To szkoła nowoczesna, dobrze wyposażona, z pięknym pełnym zieleni i kwiatów otoczeniem, mająca patrona, dobrze wykwalifikowaną kadrę. To szkoła, która nie boi się wyzwań i śmiało realizuje wyznaczone cele.

powiatowy-dzien-edukacji-z-jubileuszem-szkoly-w-owidzu-3132.jpg

O roli placówki w Owidzu, a także o tym jak powstała, wiele mówił starosta Leszek Burczyk. Była to spora dawka historii.

Przed 15 laty w naszym systemie szkolnictwa doszło do ważnego wydarzenia, czyli połączenia dwóch szkół. W 2002 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych o profilu technicznym ze Starogardu  Gdańskiego został przeniesiony tutaj, do Owidza, gdzie wówczas funkcjonowała szkoła rolnicza- przypomniał starosta Leszek Burczyk. - Proces łączenia szkół o różnych profilach nigdy nie jest łatwy. To proces długotrwały. Tutaj wszystko się udało. Ten proces łączenia mógł przebiegać w tak dobry sposób dzięki pracy wielu ludzi, których spora część znajduje się dzisiaj na sali. Pamiętam ile emocji kosztowało to pana naczelnika Wydziału Edukacji Marka Gabriela, który zadbał wyjątkowo dokładnie i w precyzyjny sposób o całość zagadnień związanych z prawem oraz z organizacją tego procesu. Pan naczelnik zadbał też o to, żeby żadnego uszczerbku nie poniósł żaden uczeń. Zadbał również o to, aby nikt z pracowników i nauczycieli nie stracił pracy. To było niezwykle ważne, bowiem praca była wówczas dobrem dużo trudniej dostępnym niż dziś. Była to bardzo precyzyjna i dobrze wykonana praca. Dziękuję, panie naczelniku. Wielkie słowa uznania należą się także pani dyrektor, która od samego początku wierzyła, że możliwe jest powstanie dobrej, nowoczesnej, świetnie funkcjonującej i wyposażonej szkoły, która z czasem wypracuje swoją renomę. I tę wizje pani dyrektor konsekwentnie realizowała i realizuje do dnia dzisiejszego.

powiatowy-dzien-edukacji-z-jubileuszem-szkoly-w-owidzu-3133.jpg

Podczas uroczystości, jaką był Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej, nie zabrakło nagród i wyróżnień dla nauczycieli oraz pracowników. Otrzymały je osoby zatrudnione w placówkach, których organem prowadzącym jest Powiat Starogardzki.

Chcemy dziś nagrodzić te osoby, które wyjątkowo starały się w minionym roku - podkreślił Marek Gabriel, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

powiatowy-dzien-edukacji-z-jubileuszem-szkoly-w-owidzu-3134.jpg

Zakończeniem obchodów była część artystyczna. Pojawili się w niej byli uczniowie, nauczyciele będący już na emeryturze, jak również ci, którzy zmienili swoje miejsce pracy. Wszyscy w bardzo wzruszający sposób opowiedzieli o swoich związkach ze szkołą.