Powiatowa Rada Rynku Pracy o nowych kierunkach kształcenia

Powiatowa Rada Rynku Pracy na ostatnim posiedzeniu podjęła kilka niezwykle istotnych uchwał. Czego one dotyczyły?

powiatowa-rada-rynku-pracy-o-nowych-kierunkach-ksztalcenia-3621.jpg

Członkowie Rady przyjęli wytyczne dotyczące rozpatrywania wniosków o zaopiniowanie  nowych kierunków kształcenia. Podczas posiedzenia przyjęta została uchwała w sprawie zmian w podziale limitu środków Funduszu Pracy w 2017 roku, a także w sprawie zmiany planu szkoleń grupowych realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w 2017 roku.
Przypomnijmy, że jest to pierwsza kadencja Powiatowej Rady Rynku Pracy, która zastąpiła Powiatową Radę Zatrudnienia. W PRRP zasiadają: Mariola Podolska - przedstawiciel Forum Związków Zawodowych z siedzibą w Gdyni, Bogusława Fiał - przedstawiciel Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Województwa Pomorskiego z siedzibą w Gdańsku, Zdzisław Czapski - przedstawiciel Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" z siedzibą w Gdańsku, Mariusz Ruszkowski - przedstawiciel Loży Gdańskiej Business Centre Club z siedzibą w Gdańsku, Edmund Stachowicz - przedstawiciel "Pracodawcy Pomorza" z siedzibą w Gdańsku, Ryszard Kupka - przedstawiciel Pomorskiego Związku Pracodawców Lewiatan z siedzibą w Gdańsku, Zbigniew Świadek - przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych w Starogardzie Gdańskim, Lech Kolaska - przedstawiciel Pomorskiej Izby Rolniczej z siedzibą w Pruszczu Gdańskim, Elżbieta Gliniecka - przedstawiciel Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku, Mirosław Stosik - przedstawiciel Starogardzkiego Klubu Biznesu - Związek Pracodawców, Sylwia Wiśniewska - przedstawiciel Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Starogardzkiego z siedzibą w Lubichowie, Ewa Myśków - przedstawiciel burmistrza Skarszew, Bożena Bielińska - przedstawiciel prezydenta miasta Starogard Gdański, Beata Wysokińska - przedstawiciel wójta gminy Kaliska, która jest zarazem przewodnicząca Rady.