Powiat laureatem prestiżowej nagrody!

Narodowa Rada Ekologiczna zdecydowała, że Powiat Starogardzki został laureatem Krajowej Nagrody Ekologicznej "EKOJANOSIK - Zielona Wstęga Polski" z województwa pomorskiego w kategorii Samorząd. Wręczenie EKOJANOSIKÓW odbędzie się podczas uroczystej gali. 

powiat-laureatem-prestizowej-nagrody-4683.jpg

- Uważamy, że jest to wielki sukces Powiatu Starogardzkiego, bo w Krajowej Nagrodzie Ekologicznej "EKOJANOSIK - Zielona Wstęga Polski" kandydatury do nominacji mają wyłcznie samorządy i przedsiębiorstwa zgłoszone przez regionalne instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska i krajowe korporacje samorządowe. O nominacje nie może się ubiegać samorząd samodzielnie - podkreśla Krzysztof Masiuk, wiceprzewodniczący Narodowej Rady Ekologicznej. 

Celem nagrody jest wyróżnienie przez Krajową Radę Ekologiczną samorządów terytorialnych, jednostek LP, podmiotów gospodarczych, placówek oświatowych oraz osób fizycznych za zrealizowanie działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę i stan środowiska naturalnego regionu oraz świadomości ekologicznej Polaków. Przedmiotem oceny są zrealizowane i zastosowane w praktyce przedsięwzięcia sfinansowane ze środków wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, a które miały szczególny wpływ na region lub całe województwo.

Statuetka wraz z certyfikarem oraz Zieloną Wstęgą Polski zostanie wręczona podczas Gali Laureatów, która została zaplanowana na 5 czerwca.