Poważne zmiany w Kociewskim Centrum Zdrowia

To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów. Wdrożony został projekt dotyczący informatyzacji, a to oznacza wiele udogodnień dla osób korzystających z usług Kociewskiego Centrum Zdrowia. Ponadto od 1 czerwca oddział okulistyczny będzie znajdował się w nowych, wyremontowanych pomieszczeniach.

25 kwietnia to wyjątkowy dzień w historii starogardzkiego szpitala. Udało się zrealizować dwa bardzo istotne przedsięwzięcia, które nie tylko ułatwią pracę placówki, ale też poprawią jakość świadczonych usług.

powazne-zmiany-w-kociewskim-centrum-zdrowia-5805.jpg

- Podsumowujemy dziś realizację dwóch projektów: jeden to informatyzacja, dzięki której pacjenci mogą on-line rejestrować się do poradni, sprawdzać jak wygląda kolejka do danego specjalisty. Drugi projekt to zmiana lokalizacji oddziału okulistycznego – wyjaśnia Patryk Gabriel, wicestarosta starogardzki. – Chcemy, żeby to był najlepszy szpital powiatowy w województwie pomorskim i konsekwentnie, krok po kroku, do nowoczesnej przyszłości tego szpitala zmierzamy.

Informatyzacja została wdrożona w ramach projektu pn. Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez rozbudowę systemu informatycznego i wdrożenie e-usług w Kociewskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim, którego wartość to blisko 3,8 mln zł.

- W ramach tego projektu nastąpiła poprawa jakości i dostępności usług medycznych Kociewskiego Centrum Zdrowia poprzez wdrożenie interoperacyjnego systemu teleinformatycznego, który obsługuje wszystkie procesy informatyczne placówki– podkreśla Monika Wontka z Wydziału Polityki Gospodarczej i Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego. – System umożliwia pacjentom rejestrację on-line, co z kolei skróci czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, a także umożliwia odbiór dokumentacji medycznej w wersji elektronicznej.

Wiele pracy wymagało również przeniesienie oddziału okulistycznego. W nowej lokalizacji stworzone zostały komfortowe warunki, zarówno do pracy lekarzy i pielęgniarek, jak również dla przebywających na okulistyce pacjentów. O tym, jak wygląda oddział, będą się mogli oni przekonać już od 1 czerwca.

- Przystępując do przetargu na remont oddziału okulistycznego naszym założeniem było przystosowanie tego miejsca w jak najszybszym terminie – zauważa Beata Wysocka, prezes firmy Ewander, będącej wykonawcą remontu. – Zakres robót obejmował rozbiórkę ścian, nowy podział pomieszczeń, przystosowanie ich na gabinety lekarskie, na sale dla pacjentów, salę zabiegową oraz zaplecze socjalne.

powazne-zmiany-w-kociewskim-centrum-zdrowia-5804.jpg

Nowa okulistyka robi naprawdę spore wrażenie. Koszt tego remontu to niespełna 1,2 mln zł.

- Cała struktura została stworzona na nowo pod potrzeby naszego oddziału – przyznaje Janina Gibaszek, pielęgniarka oddziałowa oddziału okulistycznego. – Pomieszczenia są nowe, pięknie i estetycznie wykończone. Wszystko to, co jest potrzebne na oddziale, jest zapewnione i jest on wyposażony na nowo. Mam nadzieję, że praca na nowym oddziale da nam wszystkim dużo satysfakcji.