Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy

W niedzielę, 14 stycznia 2018 r. odbędzie się kolejny 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz dwunasty organizowany jest bieg na dystansie 5 km pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.

policz-sie-z-cukrzyca-i-ucz-sie-pierwszej-pomocy-3839.jpg

Za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiały do nauki pierwszej pomocy. W Warszawie bieg ten zgromadzi 5000 osób. W Starogardzie Gd. taki bieg odbędzie się po raz drugi na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny. Lokalnym inicjatorem i pomysłodawcą był w zeszłym roku Mariusz Gołąbek.

W tym roku wszystkich chętnych do udziału zaprasza Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides. Na stronie klubowego facebooka można przeczytać regulamin i pobrać wymagane oświadczenie. Trwają też zapisy elektroniczne do dnia 9 stycznia na stronie www.elektronicznezapisy.pl Później zapisy będą możliwe w dniu imprezy od godz. 10.45 do 11.45.

policz-sie-z-cukrzyca-i-ucz-sie-pierwszej-pomocy-3838.jpg

Uczestnicy będą mogli zmierzyć sobie jeszcze przed biegiem poziom cukru we krwi, a po biegu posłuchać o leczeniu cukrzycy u kobiet w ciąży, zobaczyć w jaki sposób prawidłowo udziela się pierwszej pomocy oraz posłuchać zaleceń dietetyka. Serdecznie zapraszamy do udziału!