Piąta edycja Maratonu MTB Kociewie Szlakiem

Tegoroczna edycja maratonu MTB "Kociewie Szlakiem" odbędzie się w niedzielę, 7 maja. Dystanse do wyboru będą dwa - 27 km i 54 km. Przygotowana zostanie również mała, bezpieczna pętelka 4 km, którą będą mogli przejechać najmłodsi adepci kolarstwa MTB pod opieką rodziców lub opiekunów. Dla jeszcze młodszych będzie  Parada Rowerków Biegowych na krótkiej oznaczonej pętli o długości 1 km. 

piata-edycja-maratonu-mtb-kociewie-szlakiem-2346.jpg

Maraton będzie miał charakter amatorski. Biuro zawodów, jak co roku, będzie mieściło się w Leśniczówce Szpegawsk. Serwis zapewni Salon Rowerowy KROSS SZPRYCHY.com, będzie oczywiście profesjonalny catering, będą znowu sympatyczne Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z przysmakami kociewskimi. Podczas maratonu dla wszystkich startujących w maratonie MINI i MEGA odbędzie się loteria fantowa, w której do zdobycia będzie obuwie i odzież sportowa.

Uczestnikiem maratonu będzie mogła zostać osoba, która dokona rejestracji oraz opłaty startowej. Rejestracji można będzie dokonać w Biurze Zawodów w godzinach 8.00-10.30 w dniu zawodów, jak również on-line za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/1585/signup.html

Wpłaty, podobnie jak rejestracja, można dokonać w Biurze Zawodów w godzinach 8.00-10.30 w dniu zawodów lub przelewem na subkonto GK STG: Bank SGB w Starogardzie Gdańskim 94 8340 0001 2002 0004 4482 0001. W przypadku dokonania płatności na konto, przy rejestracji lub weryfikacji w Biurze Zawodów należy przedstawić potwierdzenie przelewu.

Opłaty wpisowe

40 zł - koszt uczestnictwa w maratonie na dystansach MINI / MEGA - przelew do dnia 30.04.2017
50 zł - koszt uczestnictwa w maratonie na dystansach MINI / MEGA –  wpłata na miejscu w dniu zawodów
0 zł - koszt uczestnictwa w Maratonie Rodzinnym oraz Paradzie Rowerków Biegowych

piata-edycja-maratonu-mtb-kociewie-szlakiem-2347.jpg

Dystanse:
MINI - 27 km (jedna pętla) - przeznaczony jest dla zawodników specjalizujących się w średnich dystansach Podczas zgłoszenia do zawodów uczestnik deklaruje dystans, na którym wystartuje. Zmiana dystansu w trakcie jazdy nie jest możliwa. 
MEGA - 54 km (dwie pętle) - przeznaczony jest dla zawodników o odpowiednim zaawansowaniu kondycyjnym specjalizujących się w jeździe długodystansowej. 

Maraton Rodzinny zostanie przeprowadzony na zasadzie rekreacyjnego przejazdu rowerowego najmłodszych adeptów kolarstwa MTB pod opieką rodziców lub opiekunów. Przejazd odbędzie się na krótkiej, oznaczonej pętli o długości 4 km. Nie będzie prowadzona klasyfikacja generalna, przejazd nie będzie miał charakteru wyścigu jednakże każdy uczestnik otrzyma numer startowy. Zaleca się zastosowanie kasku ochronnego oraz roweru przystosowanego do jazdy w terenie leśnym.  Wymagana jest rejestracja uczestników. 

Parada rowerków biegowych - 1 km. Wymagana jest rejestracja uczestników.

piata-edycja-maratonu-mtb-kociewie-szlakiem-2348.jpg

Nagrody

Pierwszych trzech zawodników w klasyfikacji każdej kategorii na dystansach MEGA/MINI otrzyma puchary oraz nagrody pieniężne.
Pierwszych 350 zawodników na dystansach MEGA/MINI na mecie otrzyma pamiątkowy medal.
Wszystkie dzieci – uczestnicy Maratonu Rodzinnego oraz Parady Rowerków Biegowych otrzymają pamiątkowe medale.
Pierwszych 150 zapisanych poprzez elektronicznezapisy.pl na dystanse MEGA/MINI otrzyma bidony