Odznaczenia w świątecznym prezencie

Starogardzki Klub Biznesu - Związek Pracodawców tradycyjnie zaprosił na spotkanie opłatkowe. Wzięli w nim udział posłowie, samorządowcy, przedsiębiorcy, ludzie kultury, przedstawiciele nauki i sportu, a także media.

odznaczenia-w-swiatecznym-prezencie-5411.jpg

O istocie świąt Bożego Narodzenia mówił ks. Ryszard Kasyna, biskup pelpliński. Najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewał Przemysław Radziszewski, który także zachęcał do wspólnego kolędowania. Nie zabrakło też życzeń.
- W imieniu samorządowców powiatu starogardzkiego chciałbym przedsiębiorcom, którzy nas dziś goszczą, złożyć podziękowania i gratulacje - powiedział Starosta Kazimierz Chyła. - Podziękowania należą się za to, że jeszcze parę lat temu mieliśmy wysoki poziom bezrobocia. Dzięki Państwa pracowitości, mądrości, organizacji możliwa była inwestycja w firmy, a dziś tysiące kociewskich rodzin na poczucie bezpieczeństwa i może spokojnie przygotować się do świętowania Bożego Narodzenia. Chciałbym wszystkim życzyć, aby zbliżające się święta były czasem spokoju, refleksji, czasem na spotkania w gronie najbliższych i przyjaciół. Niech przyszły rok był dla wszystkich udany, szczęśliwy i pełen zdrowia.

Podczas spotkania przygotowanego przez Starogardzki Klub Biznesu – Związek Pracodawców wręczone zostały odznaczenia.

- Przedmiotem naszego działania jest szeroka paleta zagadnień, które są ważne z punktu widzenia rozwoju naszego regionu i mają wpływ na jakość życia mieszkańców i funkcjonowanie firm – zauważył Edward Sobiecki, dyrektor Biura SKB-ZP. – Na wniosek Starogardzkiego Klubu Biznesu – Związku Pracodawców Minister Infrastruktury wyróżnił honorową odznaką za zasługi dla budownictwa Zbigniewa Ciecholewskiego, właściciela firmy Ciecholewski Wentylacje, Zygmunta Oelricha, właściciela firmy budowlanej ze  Skarszew oraz Michała Pączka, firma Dak-Bud z Pelplina.

Na wniosek SKB-ZB Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał również honorowe odznaki „Zasłużony dla kultury polskiej”. Odznaki przyznał także Minister Sportu i Turystyki.
Tradycyjnie wszyscy goście podzielili się opłatkiem.