Oddaliśmy prawie 9 litrów krwi!

To była bardzo udana akcja. Przed 4 godziny można było oddać krew w specjalnym autobusie, który pojawił się przed Starostwem Powiatowym. Zainteresowanie było ogromne!

oddalismy-prawie-9-litrow-krwi-5033.jpg

Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski, który już kolejny raz zaprosił krwiobus do stolicy Kociewia.

-  Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować darczyńcom. Bez nich ta akcja nie miałaby sensu. Dziękuję również starostwu powiatowemu z Patrykiem Gabrielem na czele za pomoc w organizacji i promocji wydarzenia. Monice Albrecht, nauczycielce Zespołu Szkół Ekonomicznych  dziękuję za wsparcie wśród młodzieży - mówi Andrzej Grabowski.
Wśród osób wspierających tą szlachetną ideę nie brakowało pracowników Starostwa! Udało nam się zebrać blisko 9 l krwi, na które złożyło się 19 osób, z czego 5 oddawało krew po raz pierwszy.

- W zeszłym roku po raz pierwszy oddałem krew. Akcję organizował Andrzej Grabowski. W tym roku ten sam Andrzej już nie musiał mnie zapraszać. Ale to z czego jestem szczególnie dumny, to fakt, że tyle koleżanek i tylu kolegów, z którymi pracuję, też nie musiało być przez nikogo namawianych. To się nazywa dobre towarzystwo. W ten oto sposób "wiadro daru życia"  powędrowało do magazynu! - podkreśla Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu.

Wszystkim gratulujemy i do zobaczenia przy okazji kolejnej takiej akcji.