Nowe sprzęty medyczne dla Szpitala

Dodatkowe wyposażenie medyczne o wartości blisko 60 tysięcy zł otych trafiło do Kociewskiego Centrum Zdrowia, a to dzięki darczyńcom: firmie Polpharma, Fundacji Szpitala św. Jana oraz firmie Steico.

nowe-sprzety-medyczne-dla-szpitala-4546.jpg

Wszystkie przekazane sprzęty zostały umieszczone w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Oddział wyposażono w 18 nowych łóżek dla pacjentek, aż 9 łóżek przekazała firma Polpharma, po 2 łóżka - Fundacja Szpitala św. Jana oraz firma Steico, zaś Kociewskie Centrum Zdrowia z własnych funduszy doposażyło Oddział w dodatkowe 5 kompletów. Z tego sprzętu szpital cieszy się najbardziej, gdyż poprzednie  łóżka zakupione wiele lat temu były już wyeksploatowane i stanowiły duże niedogodności dla pacjentek szczególnie ciężarnych i będących po zabiegach operacyjnych. Teraz szpital będzie mógł zapewnić pacjentkom wygodne i komfortowe warunki pobytu.

- Zakłady Farmaceutyczne Polpharma w Starogardzie Gdańskim są związane ze społecznością lokalną i czują się w obowiązku realizować misję odpowiedzialności społecznej – mówi Janina Lubawska, konsultant Działu Public Relations Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA. - Nasza działalność związana jest ze zdrowiem człowieka, tak więc wspieranie szpitali, placówek medycznych jest nam szczególnie bliskie. Związek Polpharmy ze starogardzkim szpitalem jest długotrwały – od lat staramy się odpowiadać na potrzeby placówki. Firmy powinny się dzielić tym, co wypracowują i wychodzić naprzeciw potrzebom placówek, ale nade wszystko potrzebom chorych. W związku z powyższym staramy się wspierać placówki w taki sposób, aby pomoc była użyteczna. Przez ostatnie lata wspieraliśmy m. in. Oddział Ginekologiczno-Położniczy zakupując system centralnego nadzoru położniczego Monako czy też Oddział Pediatryczny, w którym wykonaliśmy remont jednej z sal chorych. W ubiegłym roku natomiast wystąpiła potrzeba, ażeby zakupić łóżka dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Uznaliśmy, że jest to zasadne, aby wesprzeć szpital w poszukiwaniu środków na poprawę jakości komfortu i leczenia w powyższym Oddziale.

 

nowe-sprzety-medyczne-dla-szpitala-4547.jpg

Łóżka szpitalne to nie jedyny sprzęt przekazany do Szpitala. Oddział Ginekologiczno-Położniczy otrzymał dodatkowo od Fundacji Szpitala św. Jana aparat EKG oraz Lifepack 20E - zaawansowany klinicznie defibrylator, zaopatrzony w liczne funkcje umożliwiające lekarzom i ratownikom szybkie i łatwe zastosowanie terapii.

Zarząd Kociewskiego Centrum Zdrowia serdecznie dziękuje darczyńcom za przekazane sprzęty medyczne, które przysłużą się polepszaniu jakości i bezpieczeństwa leczenia oraz zapewnią pacjentkom komfortowe warunki pobytu.