Nie działają najważniejsze systemy!

Poważna awaria najważniejszych systemów administracji państwowej trwa od godzin rannych w większości urzędów w całej Polsce. Ministerstwo Cyfryzacji nie podaje do kiedy może potrwać awaria.

AKTUALIZACJA! Systemy już działają prawidłowo.

- Dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl . Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP - informuje Ministerstwo Cyfryzacji. - Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia - czytamy w komunikacie resortu.

Utrudnienia te dotyczą również klientów Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim.

- W naszym urzędzie niestety nie będziemy Państwu w stanie pomóc aż do chwili usunięcia awarii przez Ministerstwo Cyfryzacji w kwestiach dotyczących pracy Wydziału Komunikacji, w tym rejestracji samochodu. Nie będziemy w stanie obsługiwać korespondencji nadesłanej przez system ePUAP. - informuje Sebastian Schmidt, Sekretarz Powiatu Starogardzkiego. - Choć awaria ma miejsce w systemach od nas niezależnych, serdecznie przepraszamy naszych Klientów za utrudnienia.
Wszystkie osoby, które były umówione na dzień dzisiejszy w Wydziale Komunikacji zostaną obsłużone w dniu jutrzejszym (pod warunkiem, iż zostaną usunięte awarie).

/12.06.2018/