Na spotkaniu o obwodnicy Starogardu

Budowa obwodnicy Starogardu jest niezbędna. Zdają sobie z tego sprawę władze powiatu, samorządowcy i przedsiębiorcy, dlatego wciąż pracują nad jak najszybszą realizacją tej ważnej inwestycji dla regionu. W siedzibie Starogardzkiego Klubu Biznesu - Związku Pracodawców spotkali się z wiceministrem infrastruktury i budownictwa Kazimierzem Smolińskim.

na-spotkaniu-o-obwodnicy-starogardu-2421.jpg

Jak usłyszeli, w tym roku gotowa ma być pełna inwentaryzacja przyrodnicza, a także ma nastąpić wybór wariantu budowy obwodnicy. Wówczas w przyszłym roku ma zapaść decyzja o finansowaniu zadania. Jego realizacja przewidziana jest na lata 2021-2023.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli m.in. starosta starogardzki Leszek Burczyk i członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego Patryk Gabriel, podkreślano również znaczenie remontu drogi krajowej nr 22. Starosta zwrócił m.in. uwagę na potrzebę remontu odcinka Miradowo - Zblewo. W odpowiedzi od Radosława Kantaka, dyrektora gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad usłyszał, że zadanie to jest przewidziane, ale wszystko zależeć będzie od możliwości finansowych GDDKiA.

na-spotkaniu-o-obwodnicy-starogardu-2422.jpg

Obecny na spotkaniu wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski podkreślił z kolei znaczenie nowych inwestycji. Niebawem zakończy się przebudowa drogi Starogard - Ropuchy, a wkrótce ruszą przebudowy drogi Starogard - Gdańsk oraz Godziszewo - Stanisławie.