Na likwidację barier i kupno busa

Najpierw Władze Powiatu podpisały umowę z Państwowym Funduszem Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku, by teraz móc podpisać umowy z bezpośrednimi beneficjentami. Dzięki temu w szkole podstawowej zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne, a osoby niepełnosprawne otrzymają busa.

na-likwidacje-barier-i-kupno-busa-5154.jpg

na-likwidacje-barier-i-kupno-busa-5155.jpg

PFRON dofinansuje dwa ważne zadania, które ułatwią życie osób borykających się z niepełnosprawnością. Gmina Smętowo Graniczne otrzymała dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych w Szkole Podstawowej w Smętowie Granicznym, a koszt tego przedsięwzięcia to ponad 92 tys. zł.   Z kolei Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku z pozyskanych od PFRON środków kupi 9-osobowego busa. Koszt takiego samochodu to 140 tys. zł. By Powiat Starogardzki mógł złożyć projekt do PFRON, to najpierw beneficjenci musieli przedstawić swoje projekty, które były weryfikowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim.

- Serdecznie Państwu gratuluję, bowiem są to ważne inwestycje - przyznał Starosta Leszek Burczyk. - Jak podkreślił dyrektor PFRON Dariusz Majorek, w ciągu 5 ostatnich lat nasz powiat pozyskał ponad 1,5 mln zł ze środków Funduszu. Jesteśmy w czołówce powiatów w całym województwie, dlatego tym większe słowa uznania należą się beneficjentom.

Zarówno Anita Galant, Wójt Gminy Smętowo Graniczne, jak i Anna Szwedowska, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku, nie kryły radości z pozyskanych pieniędzy.