Miś „Ratownik” pomaga w karetkach

Nowy pasażer zawitał do karetek pogotowia. Mowa o "Misiu Ratowniku". Pluszaki będą pomocne ratownikom medycznym  przy  nawiązywaniu kontaktu z dziećmi, które potrzebują pomocy. Zabawki mają pomóc chorym i poszkodowanym dzieciom choć na chwilę zapomnieć o stresie i bólu. Po zakończeniu leczenia każde dziecko zabiera oczywiście wybraną przez siebie przytulankę do domu.

mis-ratownik-pomaga-w-karetkach-2455.jpg

- „Miś Ratownik” z pewnością pomoże  przełamać nam barierę podczas pierwszego spotkania z maluchami, które bardzo często są przestraszone i nie wiedzą, co się dzieje – mówi lek. Sławomir Wilga, Kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. -  Taki upominek zwiększa zaufanie małego pacjenta do lekarza, ratownika, a to niezwykle istotne. Dzieci czują się bezpieczniej i są w stanie odwrócić swoją uwagę od bólu czy nieprzyjemnych zabiegów, które musimy wykonać, żebym im pomóc.

Misie trafiły do karetek dzięki zbiórce zorganizowanej przez Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA (podczas „Dni Otwartych POLPHARMY) oraz przez Andrzeja Grabowskiego ze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Polpharma dodatkowo zorganizowała zbiórkę książek, które zostały przekazanego biblioteczki Oddziału Pediatrycznego.

 mis-ratownik-pomaga-w-karetkach-2456.jpg

- Dzięki zbiórce zorganizowanej podczas tegorocznego Dnia Otwartego Polpharmy mogliśmy przekazać Kociewskiemu Centrum Zdrowia książki oraz maskotki, które mamy nadzieję umilą małym pacjentom czas spędzony w szpitalu – informuje Dominika Kotuła z Działu Public Relations Korporacyjnego Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA. - Książki zbieraliśmy już po raz trzeci natomiast akcja „Miś Ratownik” została zorganizowana pierwszy raz i okazała się strzałem w dziesiątkę! Cieszy nas bardzo tak duże zaangażowanie w akcję naszych pracowników i mieszkańców Starogardu Gdańskiego, którzy odwiedzili nas tego dnia.

 

mis-ratownik-pomaga-w-karetkach-2459.jpg

W Kociewskim Centrum Zdrowia bardzo doceniają takie inicjatywy. - Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do zbiórki maskotek do naszych karetek. Dzięki ludziom dobrej woli „Miś Ratownik” od dzisiaj zaczyna swój pierwszy dyżur po to, aby wzbudzać uśmiech na twarzach chorych dzieci - przyznaje Magdalena Jankowska z KCZ.