Mieszkańcy powiatu starogardzkiego czują się bezpieczniej

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa w powiecie starogardzkim, podobnie jak na terenie całego województwa od lipca 2016 roku. Województwo pomorskie jako jedno z pierwszych zostało wytypowane do jej pilotażowego prowadzenia. Obecnie aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju.

mieszkancy-powiatu-starogardzkiego-czuja-sie-bezpieczniej-2418.jpg

Weryfikacją i realizacją czynności związanych ze zgłoszonymi na teranie powiatu starogardzkiego punktami zajmują się dzielnicowi, funkcjonariusze ogniwa patrolowego, policjanci z wydziału ruchu drogowego miejscowej komendy, a także mundurowi z Posterunków Policji w Skarszewach, Skórczu, Zblewie, Kaliskach oraz Lubichowie.W zależności od lokalizacji i tematu zgłoszenia realizacja zadań związanych z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa przydzielana jest odpowiedniej komórce. 

Od początku funkcjonowania tej aplikacji na terenie powiatu starogardzkiego internauci przekazali policji 568 zgłoszeń, z których aż 288 dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, a 131 spożywania alkoholu w miejscu zabronionym. 

W przypadkach, w których potwierdzone zostanie łamanie przepisów, miejsce takie zostaje objęte doraźnym nadzorem funkcjonariuszy. W wskazanej przez internautów lokalizacji systematycznie przeprowadzane są działania policjantów, dzięki którym ilość ujawnianych wykroczeń systematycznie maleje. Działania takie mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa oraz zmniejszenie ilości popełnianych wykroczeń. W tych rejonach przeprowadzane są wzmożone kontrole, a za ujawnione wykroczenia nakładane są mandaty karne lub kierowane są wnioski do sądu.

mieszkancy-powiatu-starogardzkiego-czuja-sie-bezpieczniej-2419.jpg 

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym, ale także w innych jego sferach. Oznaczenie na mapie zagrożeń punktu, w którym dochodzi do łamania przepisów prawa pozwoli policji zweryfikować zgłoszone zagrożenie, a w następstwie podjąć skuteczne działania zmierzające do ich eliminacji. 

Wskazanie na mapie miejsca potencjalnie zagrożonego jest możliwe na stronie internetowej – https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html