Kto najlepiej wypadł na festiwalu "Jedziemy do lasu"?

27 listopada w sali kina Sokół odbył się już X Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej pn. „Jedziemy do lasu”. W tym roku do udziału zgłosiło się 44 solistów, dwa duety oraz dwa zespoły. Komisja konkursowa po przesłuchaniu utworów nagranych w studio OPP  zakwalifikowała do udziału w Festiwalu 23 finalistów i 2 zespoły.

kto-najlepiej-wypadl-na-festiwalu-jedziemy-do-lasu-5384.jpg

Dnia 27 listopada 2018 r. roku komisja konkursowa w składzie:

  • Tadeusz Negowski – przewodniczący jury, muzyk, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim
  • Maria Seibert - muzyk, założycielka i prowadząca Zespół Wokalny BALBINY, z którego wywodzi się wielu znanych i cenionych wokalistów
  • Janusz Urban – pomysłodawca Festiwalu
  • Stefan Galiński – zastępca naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Regionu Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, animator kultury
  • Grzegorz Oller – muzyk, Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim

 

po wysłuchaniu 25 prezentacji uczestników II etapu X Powiatowego Festiwalu Piosenki Ekologicznej pn. „Jedziemy do lasu” postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria szkoły podstawowe klasy I-III

I miejsce         OLIWIA SAMULSKA (na zdjęciu)

kto-najlepiej-wypadl-na-festiwalu-jedziemy-do-lasu-5385.jpg

                        LENA MAJKA (na zdjęciu)

kto-najlepiej-wypadl-na-festiwalu-jedziemy-do-lasu-5386.jpg

II miejsce        LENA NIERZWICKA

                        MAKSYMILIAN GRABAN

                        MAJA DĄBROWSKA

III miejsce      ANTONINA WIELOSZ

                        AGATA NIERZWICKA (na zdjęciu)

kto-najlepiej-wypadl-na-festiwalu-jedziemy-do-lasu-5383.jpg

                        ZOFIA WIELGOSZ

Wyróżnienie: AGNIESZKA JĘDRZEJCZYK

Kategoria szkoły podstawowe klasy IV-VI

I miejsce         KINGA WYLĘGŁY

II miejsce        MATEUSZ RACZKOWSKI

                        MARTA PARTYKA

                        AMELIA WĘSIERSKA

III miejsce      AGATA GRUCHAŁA

                        ALICJA PARTEKA

                        ZESPÓŁ „PASJA” (na zdjęciu)

kto-najlepiej-wypadl-na-festiwalu-jedziemy-do-lasu-5390.jpg

                        ZUZANNA DROŻYŃSKA

Kategoria szkoły podstawowe klasy VII i VIII oraz szkoły gimnazjalne klasy III

I miejsce         KRZYSZTOF SZWEDA (na zdjęciu)

kto-najlepiej-wypadl-na-festiwalu-jedziemy-do-lasu-5387.jpg

II miejsce        ZESPÓŁ „QUATRO” (na zdjęciu)

kto-najlepiej-wypadl-na-festiwalu-jedziemy-do-lasu-5389.jpg

                        WERONIKA GÓRSKA

III miejsce      WIKTORIA PRABUCKA

Wyróżnienie: AGATA POKORSKA

                        JULIA GRAMBURG

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne

II nagroda       JUSTYNA LIZAKOWSKA (na zdjęciu)

kto-najlepiej-wypadl-na-festiwalu-jedziemy-do-lasu-5388.jpg

Wyróżnienie:  ALEKSANDRA KEISTER

 

ORGANIZATOR
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim
Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim

Za wsparcie dziękujemy też:
Nadleśnictwu Starogard Gdański
Zakładowi Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las”

PODZIĘKOWANIA dla szkółki drzew i krzewów ozdobnych BOGUN w Sucuminie
– za udekorowanie sceny

Jak co roku zostanie wydana płyta pofestiwalowa.