Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

W najbliższych dniach będą miały miejsce trzy szczególne dla polskiej wsi wydarzenia regionalne – spotkania mieszkanek Pomorza w ramach Pomorskiego Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich. W dniach 23, 24 i 28 września ( odpowiednio w Brusach, Czarnej Dąbrówce i Lubichowie) spotkają się najaktywniejsze Pomorzanki, by zaprezentować działalność swoich organizacji oraz zawalczyć o nagrody w konkursie kulinarnym „Słodkie Smaki Regionów”.

W ramach spotkań przedstawiona zostanie również bogata oferta finansowa, nie tylko działalności Kół Gospodyń Wiejskich, ale również działań związanych z ochrona środowiska na obszarach wiejskich. Swoje prezentacje oraz punkty doradcze pozostawią m.in.:

- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa;

- Główny Inspektorat Sanitarny;

- Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego;

- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa;

- Lasy Państwowe;

- Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego;

- Pomorski Urząd Skarbowy;

- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Zachęcamy przedstawicielki wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich oraz osoby chętne by takie organizacje zakładać”.

kongres-kol-gospodyn-wiejskich-5962.jpg

pliki do pobrania