Kolejny etap modernizacji szpitala.

Dziś w Starostwie została podpisana umowa na zakup sprzętu do zakładu diagnostyki obrazowej oraz wykonanie niezbędnych praz adaptacyjnych.
Na ten cel wydamy blisko 8 milionów złotych - mówi Kazimierz ChyłaStarosta Starogardzki - to kolejna z większych podpisanych umów, wcześniej zawarliśmy umowę na budowę bloku operacyjnego z centralną sterylizatornią oraz na remont pięciu oddziałów KCZ.
Dzięki tej umowie, zostaną zakupione nowoczesne sprzęty, które będą służyć bezpieczeństwu zdrowotnemu mieszkańców - dodaje Patryk Gabriel Wicestarosta Starogardzki - kupimy m.in. sprzęt diagnostyki obrazowej, ultrasonografy, tomokomputer oraz rezonans magnetyczny.
Będziemy mieli własny zakład diagnostyki obrazowej - mówi Robert Wierzba naczelny lekarz Kociewskiego Centrum Zdrowia - na dzień dzisiejszy diagnostykę obrazową wykonuje podmiot zewnętrzny, który będzie wykonywał badania do dnia otwarcia naszego zakładu, w którym zatrudnimy własnych radiologów.
Dostawą sprzętu oraz wykonaniem niezbędnych praz adaptacyjnych zajmie się firma Alteris S.A. z Katowic.