Jakie są atuty Zespołu Szkół Zawodowych?

Tłumy gimnazjalistów przy stoisku ZSZ na Powiatowych Targach Edukacyjnych oraz zorganizowane grupy uczniów z kilkunastu gimnazjów powiatu przybywające na Dzień Otwarty w ZSZ świadczą o ogromnym zainteresowaniu ofertą edukacyjną największej szkoły zawodowej w powiecie starogardzkim.

jakie-sa-atuty-zespolu-szkol-zawodowych-4393.jpg

Nie bez przyczyny tegorocznym targom towarzyszyło hasło „Wybieram przyszłość zawodową”. Współczesna szkoła zawodowa daje bowiem możliwość zdobycia fachowej wiedzy, umiejętności i kwalifikacji, pozwalających bez kompleksów wejść na rynek pracy. Zarówno na targach edukacyjnych, jak i podczas Dnia Otwartego Szkoły gimnazjaliści mieli możliwość poznania poszczególnych kierunków kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych, porozmawiania z uczniami i nauczycielami na interesujące ich tematy, podziwiania kunsztu i efektów pracy starszych kolegów i koleżanek.

Różnorodność oferty edukacyjnej ZSZ (kilka kierunków technikum i kilkadziesiąt zawodów w szkole branżowej!), do tego fachowa kadra i dobrze wyposażone pracownie do nauki zawodu oraz wieloletnia współpraca z lokalnymi firmami i zakładami pracy to niewątpliwe atuty Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim.

jakie-sa-atuty-zespolu-szkol-zawodowych-4394.jpg

Dodajmy jeszcze, że od kilku lat szkoła organizuje kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe w ramach projektów unijno-samorządowych, a także płatne staże i praktyki, na których uczniowie uzyskują dodatkową wiedzę i umiejętności niezwykle przydatne w zdobyciu wymarzonej pracy.

Wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną ZSZ zapraszamy na stronę szkoły zszstarogard.pl.