Gość z Hiszpanii lepiej poznał nasz powiat

Władze powiatu odwiedził nietypowy gość. Była to Aina Aguiló, menedżer sieci hoteli Hoteles Globales w Hiszpanii, która m.in. lepiej poznała samorząd, a także Pomorze. Była również z wizytą w Zespole Szkół Ekonomicznych.

gosc-z-hiszpanii-lepiej-poznal-nasz-powiat-3627.jpg

- Pod koniec listopada mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Ainę Aguiló - mówi Stanisława Głąb-Brandt, kierownik praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim.  - W ostatnich dwóch latach nasi uczniowie z klasy technik obsługi turystycznej odbywali praktyki zawodowe w tej sieci hoteli na Majorce. W ramach zakończenia i upowszechniania Projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” w ramach Programu Erasmus+, Akcja 1 – „Mobilność edukacyjna w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 odbyło się spotkanie młodzieży, pracodawców branży turystycznej oraz przedstawiciela Starogardzkiego Klubu Biznesu, na którym Pani menedżer przedstawiła prezentację dotyczącą funkcjonowania hoteli oraz omawiała przebieg praktyk uczniowskich.

Sieć Hoteles Globales dysponuje 38 hotelami. Młodzież również przedstawiła swoją prezentację z odbytych praktyk oraz podziękowała Ainie Aguiló za pomoc w organizacji praktyk wręczając kwiaty oraz pamiątkowy album z pobytu  na Majorce. Pracodawcy mieli okazję podyskutować z Panią menedżer o bazie turystycznej w Hiszpanii.

Oprócz pobytu w szkole w czasie wizyty zorganizowaliśmy dla naszego gościa wycieczkę do Malborka, Stutthofu, Gdańska i Sopotu. W ostatnim dniu pobytu w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z władzami powiatu: starostą Leszkiem Burczykiem, wicestarostą Kazimierzem Chyłą oraz etatowym członkiem Zarządu Patrykiem Gabrielem. Pani menedżer była ciekawa, jak funkcjonuje samorząd powiatowy, lepiej poznała Radę Powiatu Starogardzkiego, a także nie kryła, że w naszym powiecie spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem.

- Ludzie tutaj są bardzo otwarci, serdeczni i sympatyczni - przyznała Aina Aguiló. - Odczuwałam to na każdym kroku. Bardzo mi się u Was podoba. Cieszę się, że lepiej mogłam poznać najciekawsze zakątki Pomorza, historię tego regionu Polski, a przede wszystkim spotkać tylu ciekawych ludzi. To dla mnie bardzo cenna wizyta.

Dyrekcja "Ekonomika" składa serdeczne podziękowania za uczestniczenie w realizacji programu wizyty gościa: władzom powiatu oraz pracodawcom -Ewie Wiciak - Biuro Turystyki ATMA, Marcie Plutowskiej z Biura Usług Turystycznych EWA, Joannie Kotowskiej – Grodzisko Owidz, kierownikowi Muzeum Mitologii Słowiańskiej Radosławowi Sawickiemu, Mirosławowi Stosik- SKB Związek Pracodawców oraz Michałowi Chajewskiemu- Hotel REN.