Dlaczego bezpieczeństwo jest tak ważne?

Na piątek, 11 maja  zostało zaplanowane seminarium naukowe "Bezpieczeństwo, medycyna, zdrowie i kultura fizyczna. Wybrane zagadnienia". Spotkanie w auli Pomorskiej Szkoły Wyższej w Starogardzie odbędzie się pod patronatem Starosty Starogardzkiego. Jest to druga edycja konferencji.

dlaczego-bezpieczenstwo-jest-tak-wazne-4507.jpg

O tym, że bezpieczeństwo jest ważne, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Uczestnicy tegorocznej edycji seminarium spojrzą na tematykę bezpieczeństwa z różnych perspektyw. Będzie więc mowa o tym co bezpieczeństwie nad wodą sądzą mieszkańcy, jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa od strony policji, a także jakie wyzwania stoją przed samorządami. Nie zabraknie też zagadnień związanych z pierwszą pomocą.

dlaczego-bezpieczenstwo-jest-tak-wazne-4508.jpg - Pomysł zorganizowania seminarium zrodził się przed rokiem podczas rozmów ze studentami Pomorskiej Szkoły Wyższej w Starogardzie Gdańskim oraz studentami Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku - podkreśla dr Dariusz Skalski, pomysłodawca seminarium. - Naszym celem jest ponadlokalny projekt, a ta konferencja jest jednym z jego elementów. Chodzi o współpracę pomorskich uczelni - Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Pomorskiej Szkoły Wyższej oraz Akademii Marynarki Wojennej, gdzie pracownicy naukowi tworzą świetną platformę do wymiany doświadczeń. Niezwykle ważne stało się dla nas zrozumienie wzajemnych relacji pomiędzy bezpieczeństwem, zdrowiem i sprawnością fizyczną. Zwiększająca się świadomość społeczeństwa w kwestiach poczucia bezpieczeństwa, świadczeń medycznych i treningu fizycznego zachęciła nas do poszukiwania nowych problemów badawczych łączących te zagadnienia.

Seminarium, które odbędzie się 11 maja w auli Pomorskiej Szkoły Wyższej w Starogardzie Gdańskim, rozpocznie się o godz. 11. Oficjalnego otwarcia konferencji „Bezpieczeństwo, medycyna, zdrowie i kultura fizyczna. Wybrane zagadnienia” dokonają: Wiesław Wika, rektor PSW w Starogardzie, Leszek Burczyk, Starosta Starogardzki oraz Dariusz Skalski. W programie są 10-15-minutowe wystąpienia zaproszonych gości, wśród których jest m.in. Dariusz Skalski, Piotr Lizakowski, Sławomir Dębski, Magdalena Formela, Andrey Lymar oraz Adrian Cichawa.

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium naukowym mogą się zgłaszać do 9 maja wysyłając maila na adres: Ewa.Macholla@powiatstarogard.pl (w temacie maila wpisując "seminarium").

pliki do pobrania