Defibrylatory są powszechnie dostępne. Sprawdź gdzie?

Idea Publicznego Dostępu do Defibrylatorów AED jest realizowana i rozważana w wielu miastach i gminach w Polsce. Do tej listy od ubiegłego roku dołączył samorząd powiatowy. Starostwo Powiatowe zakupiło do tej pory 4 defibrylatory, tworząc w ten sposób sieć PAD (Powszechnego Dostępu do defibrylatorów AED). Do udziału w akcji i zakupu kolejnych urządzeń zachęcamy inne samorządy. Razem dbajmy o bezpieczeństwo mieszkańców!

Trzy defibrylatory znajdują się na terenie miasta Starogard Gd.:

na budynku Starostwa Powiatowego (ul. Kościuszki 17)

na budynku Zespołu Szkół Zawodowych (ul. Paderewskiego 11)

przy I Liceum Ogólnokształcącym (ul. Hallera 34).

Czwarte urządzenie znajduje się:

na budynku Technikum w Owidzu (ul. Szkolna 6)

defibrylatory-sa-powszechnie-dostepne-sprawdz-gdzie-3637.jpg

Defibrylatory są umieszczone w specjalnych zielonych kapsułach ROTAID, oznakowanych międzynarodowym symbolem AED: błyskawicą w sercu oraz znakiem krzyża po prawej stronie. Przy każdym urządzeniu znajdują się tabliczki z ilustrowaną instrukcją, jak skutecznie działać  w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Widoczny z daleka, zielony kolor kapsuły i jej charakterystyczny okrągły kształt nie pozostawiają wątpliwości – właśnie tu zlokalizowane jest urządzenie ratujące  życie. Kapsuły ROTAID skutecznie chronią defibrylator AED przed kurzem, wilgocią, solą i aktami wandalizmu.