Defibrylatory są powszechnie dostępne. Sprawdź gdzie?

Idea Publicznego Dostępu do Defibrylatorów AED jest realizowana i rozważana w wielu miastach i gminach w Polsce. Do tej listy od ubiegłego roku dołączył samorząd powiatowy. Starostwo Powiatowe zakupiło do tej pory 7 defibrylatory, tworząc w ten sposób sieć PAD (Powszechnego Dostępu do defibrylatorów AED). Do udziału w akcji i zakupu kolejnych urządzeń zachęcamy inne samorządy. Razem dbajmy o bezpieczeństwo mieszkańców!

Defibrylatory znajdują się:

• na budynku Starostwa Powiatowego (mały domek), ul. Kościuszki 17A, 83-200 Starogard Gdański,
  • na bramie wjazdowej I Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim, ul. Hallera 34, 83-200 Starogard Gdański,
  • na bramie wjazdowej Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim,
    ul. Paderewskiego 11, 83-200 Starogard Gdański,
  • na budynku Technikum w Owidzu   ul. Szkolna 6,
  • na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ocyplu, ul. Kociewska 22, 83-241 Lubichowo,
  • na budynku Centrum Handlowego, ul. Zblewska 10C, 83-200 Starogard Gdański,
  • na bramie wjazdowej II Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim,
    ul. Kościuszki 131, 83-200 Starogard Gdański.

defibrylatory-sa-powszechnie-dostepne-sprawdz-gdzie-3637.jpg

Defibrylatory są umieszczone w specjalnych zielonych kapsułach ROTAID, oznakowanych międzynarodowym symbolem AED: błyskawicą w sercu oraz znakiem krzyża po prawej stronie. Przy każdym urządzeniu znajdują się tabliczki z ilustrowaną instrukcją, jak skutecznie działać  w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Widoczny z daleka, zielony kolor kapsuły i jej charakterystyczny okrągły kształt nie pozostawiają wątpliwości – właśnie tu zlokalizowane jest urządzenie ratujące  życie. Kapsuły ROTAID skutecznie chronią defibrylator AED przed kurzem, wilgocią, solą i aktami wandalizmu.