Budowa nowego mostu i remont dwóch dróg

Już w środę, 5 kwietnia rozpocznie się jedna z większych inwestycji powiatowych. W Czystej Wodzie koło Skarszew ruszy wymiana mostu nad rzeką Wierzycą, a w kolejnym etapie remont dróg dojazdowych.

budowa-nowego-mostu-i-remont-dwoch-drog-2283.jpg

Przetarg na budowę przeprawy wygrała firma Want z Tczewa. Najpierw rozpocznie rozbiórkę obiektu. Mowa o budowli od strony Czarnocina. Zgodnie z umową, wykonawca na realizację tego zadania ma czas do 15 września, ale chce szybciej się z nim uporać. Z uwagi na wymianę mostu, trasa będzie nieprzejezdna, stąd drogowcy zalecają objazd m.in. przez Bączek.

Wartość inwestycji to ponad 3 mln zł. Jest finansowana z budżetu samorządu powiatu starogardzkiego - podkreśla Dariusz Kurzyński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Starogardzie Gd.

Warto podkreślić, że drogowcy szykują się jednocześnie do znaczącej poprawy dojazdów do mostu. Chodzi o remont dwóch dróg powiatowych na odcinku Czarnocin - Bączek (do samego mostu nad rzeką Wierzycą) oraz Czarnocin - Semlin. Zadanie obejmować będzie wzmocnienie podbudowy tras i położenie nowej nawierzchni na całej szerokości. PZD na remonty dróg niebawem rozstrzygnie przetarg. Prace mają ruszyć w czerwcu.

Wkrótce podamy pełny wykaz tras przewidzianych do remontu.