Biznes w amerykańskim stylu

Podczas kolejnej edycji Bolesławowo Business Week młodzież uczyła się  podstaw ekonomii oraz zarządzania własną firmą.  Sztandarowy projekt edukacyjny Powiatu Starogardzkiego ponownie okazał się strzałem w dziesiątkę.

biznes-w-amerykanskim-stylu-4935.jpg

Była to już ósma edycja Bolesławowo Business Week. To odpowiedź Powiatu Starogardzkiego na szybko zmieniający się rynek pracy, a także sposób na pokazanie wielu dróg zawodowych.

- Dziś na rynku pracy są poszukiwani młodzi ludzie, którzy są przygotowani, bowiem pracodawcy liczący na efekt nie mają czasu na przygotowanie młodzieży - zauważa Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego. - Te wszystkie działania w ramach Business Weeku w Bolesławowie, czyli  stymulowanie zajęć, prowadzenie własnego biznesu, nawet z ryzykiem porażki, mają hartować młodych ludzi.  

Najlepszym sposobem na naukę jest praktyka, a także obserwowanie mistrzów przy pracy. Tymi mistrzami w przypadku BBW są doświadczeni Amerykanie, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą.

biznes-w-amerykanskim-stylu-4936.jpg

- To projekt, w którym uczymy się od Amerykanów zasad biznesu, ale nasi goście pokazują też jeszcze jedną ważną rzecz. Mówią wyraźnie, że Europa i Polska to są bardzo dobre miejsca do prowadzenia biznesu, rozwoju i nauki - podkreśla Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu.

BBW to także dobre miejsce na szlifowanie swoich umiejętności interpersonalnych, ale także językowych, bowiem 6-dniowe zajęcia odbywają się w języku angielskim. Młodzież bardzo szybko przełamywała opory i świetnie radziła sobie w porozumiewaniu się z coachami. 

biznes-w-amerykanskim-stylu-4937.jpg

- BBW jest w naszej ocenie jednym z najważniejszych projektów edukacyjnych realizowanych przez samorząd powiatowy - podkreśla Wicestarosta Kazimierz Chyła.

- To naprawdę niezwykłe, jak pod wpływem przebywania i współpracy z Amerykanami nasza młodzież otwierała się, zaczynała wierzyć w siebie, uczyła się odpowiedzialności, ale jednocześnie twardego bronienia swoich przekonań - w oparciu o argumenty, a nie siłę głosu - dodaje Starosta Leszek Burczyk.  

biznes-w-amerykanskim-stylu-4938.jpg 

Osoby, które na co dzień prowadzą własne biznesy, a podczas BBW miały okazję lepiej się przyjrzeć zmaganiom młodzieży, bardzo wysoko oceniają to przedsięwzięcie.

- Poziom, który reprezentowali uczniowie podczas tegorocznego Business Weeku, uważam za bardzo wysoki - chwali Łukasz Stolc, prezes KLK Construction. 

 

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/Powiat.Starogardzki/photos/?tab=album&album_id=1849799191755786