27 osób sprawdziło swoje zdrowie

W Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim przeprowadzona została akcja " Zadbaj o zdrowie", w ramach której m.in. można było sprawdzić wiek metaboliczny, dokonać pomiaru składu ciała, a także dowiedzieć się, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta.

27-osob-sprawdzilo-swoje-zdrowie-3880.jpg

Na początek niewielka porcja statystyki. 27 osób skorzystało z akcji promocyjnej "Zadbaj o zdrowie", jaka odbywała się w Starostwie Powiatowym. Wśród  zainteresowanych było 17 kobiet i 9 mężczyzn.

- Akcja to oczywiście nie same pomiary, które były jednak główną atrakcją i powodem do wielu sympatycznych żartów - podsumowuje Maciej Ciechanowski z Poradni Dobry Dietetyk w Starogardzie Gdańskim. - To również wiele ciekawych i inspirujących, mam nadzieję, rozmów na temat zdrowego odżywiania, roli nawyków żywieniowych, dobroczynnego wpływu wody oraz budowaniu złej reputacji cukru rafinowanego, na którą bez wątpienia zasługuje. Jak zazwyczaj wiele emocji budził temat wieku metabolicznego, który w niejednym przypadku otworzył oczy i wywołał większe zainteresowanie zdrowym, świadomym odżywianiem.

Spotkanie z dietetykiem rozpoczynało się od wejścia na specjalną wagę. Następnie był krótki wywiad medyczny, rozmowa z dietetykiem i każdy uczestnik otrzymywał szczegółową analizę wszystkich pomiarów. Trzeba przyznać, że wszyscy pracownicy Starostwa Powiatowego przyjmowali je z uśmiechem na twarzy. Najczęstszym "grzeszkiem" było picie wody w zbyt małych ilościach. Wszyscy jednak obiecali poprawę.

- Akcja była również okazją do zaprezentowanie Władzom Powiatu mojego Programu Świadomego Odżywiania, który kieruję do pracodawców zainteresowanych zdrowiem swoich pracowników - dodaje Maciej Ciechanowski. - Jest więc nadzieja, że nie będzie to jednorazowe spotkanie, a przerodzi się w projekt, w trakcie którego pracownicy starostwa będą mieli okazję zbudować w sobie wewnętrznego diet coacha. Nawet jeśli nie, to wierzę, że dzisiejsze rozmowy i tak wpłynęły na poprawę świadomości uczestników akcji, co przełoży się na ich zdrowie. Wszystkich, którzy potrzebują w tym temacie pomocy oczywiście zapraszam na wizyty w moim gabinecie na ulicy Chopina 6/5.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/Powiat.Starogardzki/photos/pcb.1655500254519015/1655500204519020/?type=3&theater