Aktualności

Uczeń Ekonomika  finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Uczeń Ekonomika finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Maciej Brzozowski, uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych, został  finalistą IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej w Poznaniu. Maciej od pierwszej kasy wyróżniał się większym zaangażowaniem i zainteresowaniem przedmiotami zawodowymi oraz osiągał wysokie wyniki nauczania. Gratulujemy!

Książki dla najmniejszych pacjentów

Książki dla najmniejszych pacjentów

Dobra wiadomość z Kociewskiego Centrum Zdrowia, z której najbardziej się ucieszą najmłodsi pacjenci. Dzięki akcji zbierania książek biblioteczka Oddziału Pediatrycznego wzbogaciła się o wiele nowych pozycji książkowych. Teraz pobyt w szpitalu nie będzie się aż tak bardzo dłużył. 

25 lat Państwowej Straży Pożarnej na rysunkach

25 lat Państwowej Straży Pożarnej na rysunkach

Rozstrzygnięta została 19. edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni". Laureatom wręczono nagrody.  

Zespół Szkół Zawodowych dla Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom

Zespół Szkół Zawodowych dla Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom

Nie po raz pierwszy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim wykazali się empatią i dobrym sercem.  Tym razem wsparli hospicjum zajmujące się domową opieką nad dziećmi. Brali również udział w akcji charytatywnej "Góra Grosza". 

KGW Rokocin najlepsze w województwie!

KGW Rokocin najlepsze w województwie!

Aż 14 Kół Gospodyń Wiejskich z całego Pomorza rywalizowało w Luzinie o tytuł najlepszego. Kolejny raz nie do pokonania okazały się Panie z powiatu starogardzkiego. Główną nagrodę wywalczyły gospodynie z KGW Rokocin. Gratulujemy!

Piąta edycja Maratonu MTB Kociewie Szlakiem

Piąta edycja Maratonu MTB Kociewie Szlakiem

Tegoroczna edycja maratonu MTB "Kociewie Szlakiem" odbędzie się w niedzielę, 7 maja. Dystanse do wyboru będą dwa - 27 km i 54 km. Przygotowana zostanie również mała, bezpieczna pętelka 4 km, którą będą mogli przejechać najmłodsi adepci kolarstwa MTB. 

Uczniowie uczyli seniorów pracy z komputerem

Uczniowie uczyli seniorów pracy z komputerem

Z  inicjatywy Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa w Gdańsku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim prowadzony był projekt o nazwie "Dziadkowie i Wnuki - międzypokoleniowe warsztaty komputerowe dla seniorów". Młodzież w nowej roli spisała się znakomicie. 

Zostań policjantką, zostań policjantem

Zostań policjantką, zostań policjantem

Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku ma bardzo dobrą propozycję – możesz zostać policjantem. To zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Spróbuj, bo naprawdę warto. 

Kondolencje

Kondolencje

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 11 kwietnia 2017 r. zmarł Kazimierz Kasprzyk.
Od 2010 roku był trenerem młodej grupy tyczkarzy. Założył ją w LLKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu. Jego wychowankami są m.in. medaliści Mistrzostw Polski w kategorii młodzików i juniorów - Andrzej Łaski i Aleksander Mania. W marcu tego roku został uhonorowany tytułem Trenera Roku Powiatu Starogardzkiego 2016.