Czy koła gospodyń wiejskich to fenomen polskiej wsi?

Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia wzięło udział w Konferencji Wiejskich Kobiet, która odbyła się w Senacie RP. Była to świetna okazja, aby na przykładzie Kociewskich Kwiatów zapromować nasz region.

Rozpoczyna się największy projekt modernizacji w dziejach szpitala

Szpital rozpoczyna pierwszy z etapów, który ma strategiczne znaczenie dla realizacji największego projektu unijnego w dziejach szpitala, tj.  budowy bloku oraz modernizacji 5 oddziałów szpitalnych. Pozyskanie nowych pomieszczeń pozwoli bowiem na przeniesienie Oddziału Okulistycznego do innej lokalizacji.

Łąka dla Hospicjum

Już niedługo 13 października obchodzimy Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów, również nie tak dawno, bo 2 października obchodziliśmy pierwszą rocznicę funkcjonowania hospicjum w Starogardzie Gdańskim. Był to rok wyzwań, ale również pięknego rozwoju inicjatywy hospicyjnej w naszym mieście. Z tej okazji, 14 października odbędzie się akcja "Łąka dla Hospicjum".

SOR z nowym sprzętem dla ratowania zdrowia i życia dzieci

Ministerstwo Zdrowia pozytywnie rozpatrzyło wniosek Kociewskiego Centrum Zdrowia o dofinansowanie zakupu sprzętów na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Koszt całkowity projektu wynosi ponad 400 tys. zł.

Na likwidację barier i kupno busa

Najpierw Władze Powiatu podpisały umowę z Państwowym Funduszem Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku, by teraz móc podpisać umowy z bezpośrednimi beneficjentami. Dzięki temu w szkole podstawowej zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne, a osoby niepełnosprawne otrzymają busa.

Konkurs STO pytań na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości rozstrzygnięty

Oskar Kamiński został zwycięzcą konkursu "STO pytań na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodleglości Polski". W nagrodę otrzymał rower. Drugie miejsce zajęła Lidia Kamińska, a trzecie Adriana Skweres.

Wielkie brawa dla najlepszych absolwentów

Najlepsi maturzyści, a także absolwenci techników otrzymali nagrody od władz Powiatu Starogardzkiego. Serdecznie gratulujemy!

Starosta z nagrodą Związku Powiatów Polskich!

Na uroczystej sesji Rady Powiatu Starogardzkiego Leszek Burczyk, Starosta Starogardzki otrzymał honorową statuetkę, którą przyznał Związek Powiatów Polskich. Został też wyróżniony tytułem "Samorządowca 20-lecia".

Spotkanie konsultacyjne dotyczące przejazdów kolejowo-drogowych

Serdecznie zapraszamy na spotkanie konsultacyjne dotyczące przejazdów kolejowo-drogowych na liniach kolejowych nr 203, 744, 215, 743. Spotkanie odbędzie się w środę, 10 października 2018 r.,  o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim, ul. Kościuszki 17 (sala nr 201).

Chcesz przejść na emeryturę? Przyjdź na szkolenie!

Tematem kolejnego, bezpłatnego szkolenia dla pracodawców i ubezpieczonych, które organizuje 9 października 2018 r. Inspektorat ZUS w Starogardzie Gdańskim, będą zasady kompletowania dokumentów za osoby, które zamierzają przejść na emeryturę lub rentę.