Chcemy być bezpieczni na drodze

Uczniowie klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Starogardzkiego biorą udział w programie "Bezpieczni na drodze". Przedsięzwięcie to ma charakter profilaktyczno-edukacyjny i jest realizowane w okresie przedwakacyjnym.

Zapraszamy na warsztaty florystyki ludowej

Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia jest realizatorem projektu „Takie kwiatki”, dofinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Starogard Gd. i Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. Projekt ma na celu kultywowanie tradycji ludowych w zakresie wicia wieńców dożynkowych i palm wielkanocnych.

Wymyślili rym na anty-dym!

Zakończył się konkurs "Wymyśl rym na ANTY-dym", który był adresowany do uczniów klas V i VI szkół podstawowych z powiatu starogardzkiego. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie prace. Czyj rym był najlepszy?

Wygraj wyjazd do Brukseli

Świetna informacja dla uczniów szkół ponadgimnzajalnych. Każdy z Was może powalczyć o darmowy wyjazd do Brukseli. Wystarczy tylko odpowiedzieć na jedno pytanie.

Wizyta mistrza Polski

Wyjątkowi goście z Klubu Sportowego Beniaminek 03 zawitali do Starostwa Powiatowego. Władze Powiatu odwiedził mistrz Polski w kickboxingu Rafał Nguyen wraz ze swoim trenerem Tomaszem Janowiczem.

Wymyśl Rym na Anty-dym! Zmiana regulaminu

Komisja Konkursowa na posiedzeniu w dniu 12 kwietnia 2018 roku spośród nadesłanych prac wytypowała 10 rymowanek.  Wytypowane prace zostaną zamieszczone na serwisie społecznościowym facebook na profilu Kociewie najrzy się z naturą (htts://www.facebook.com/najrzy/), spośród których internauci w drodze głosowania (liczba polubień – lajków) mieli wybiorać trzy zwycięskie prace (miejsca od I-III). Konieczna jednak była zmiana regulaminu.

Nowe sprzęty medyczne dla Szpitala

Dodatkowe wyposażenie medyczne o wartości blisko 60 tysięcy zł otych trafiło do Kociewskiego Centrum Zdrowia, a to dzięki darczyńcom: firmie Polpharma, Fundacji Szpitala św. Jana oraz firmie Steico.

Powiat Starogardzki wyżej w rankingu!

To bardzo dobra wiadomość! Znane są wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017 ogłoszonego przez Związek Powiatów Polskich. Nasz samorząd awansował o jedno miejsce i zajął 7. lokatę. Starosta Leszek Burczyk odebrał nagrodę podczas uroczystej gali w Warszawie.

Walczymy ze smogiem na Dniu Otwartym Polpharmy

Serdecznie zachęcamy do udziału w Dniu Otwartym Polpharmy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, na którym wspólnie będzimy walczyć o lepszą jakość powietrza w ramach akcji #STOPSMOG. Przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Zrób bezpłatne badania

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Jeśli nie, to koniecznie skorzystaj z bezpłatnych badań. Mammografię będzie można wykonać w Skarszewach.