Stypendia dla najlepszych uczniów Technikum w Owidzu

W Hotelu REN w Starogardzie Gdańskim podczas uroczystego spotkania odbyło się wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów. Ufundowane zostały one przez firmę Flex oraz Hotel Ren.

Czego można nauczyć się w Skórczu?

O tym, dlaczego warto wybrać szkołę w Skórczu, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przekonywali podczas Powiatowych Targów Edukacyjnych. Do wyboru są trzy rodzaje kształcenia, w tym jedyne w powiecie starogardzkim klasy o profilu wojskowym.

Będą recytować i sprawdzać wiedzę

O tym, kto najlepiej recytuje, a także kto dysponuje najlepszą wiedzą na temat samorządu, dowiemy się już w tym tygodniu. W Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim odbywać się będą eliminacje.

Ogromny sukces naszych uczniów!

Maciej Brzozowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych ze Starogardu Gdańskiego został Mistrzem Logistyki wygrywając V Konkurs Wiedzy Logistycznej organizowany przez WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Trzecie miejsce wywalczył Marek Manikowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu. Gratulujemy!

Jaką ofertę ma Zespół Szkół Zawodowych?

Od października 2016 roku nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim odwiedzali gimnazja Powiatu Starogardzkiego, aby zaprezentować młodzieży trzecich klas gimnazjów ofertę edukacyjną szkoły. Podsumowaniem tego okresu był Dzień Otwarty Szkoły oraz Targi Edukacji

Informacja o pracy urzędu w dniach 22 kwietnia oraz 2 maja br.

Targi ułatwiają gimnazjalistom wybór

Ponad 1200 uczniów szkół gimnazjalnych wzięło udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które zostały połączone z Targami Pracodawców. Można więc było nie tylko lepiej poznać ofertę szkół, ale także porozmawiać z przedsiębiorcami.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej na Odysei Umysłu

Za nami 26 Finał Regionalnych Eliminacji Międzynarodowego Konkursu Odyseja Umysłu, który odbył się w Gdańsku. Świetnie radzili sobie reprezentanci Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.

Umowa na 3,8 miliona złotych podpisana

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego zawarta została umowa na projekt "Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez rozbudowę systemu informatycznego i wdrożenie e-usług w Kociewskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim"

Kolejny krok w stronę coworkingu

Sporą część konferencji zorganizowanej przez firmę O4 poświęcono problematyce mniejszych miast. Uczestnicy debaty zastanawiali się przede wszystkim jak można zatrzymać ludzi w mniejszych miejscowościach. Czy wystarczy dać im pracę? Ważnym punktem programu było podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Powiatem Starogardzkim a Fundacją Gdańsk Global.