Nowoczesna pracownia maszyn i urządzeń elektrycznych

Z nowoczesnej pracowni maszyn i urządzeń elektrycznych oraz pracowni instalacji elektrycznych mogą korzystać uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie. Zakup został dofinansowany kwotą 35 tys. zł przez firmę Energa Operator S.A. w Gdańsku.

Stypendia dla "Zdolnych z Pomorza"

Zapraszamy uczestników projektu „Zdolni z Pomorza – powiat starogardzki” do zapoznania się z regulaminem stypendialnym oraz do składania wniosków. Stypendia na realizację celów edukacyjnych stanowią jedną z form wsparcia dla uczniów.

Uwaga strażacy ochotnicy!

Działacie na rzecz mieszkańców w swoich miejscowościach? Podejmujecie inicjatywy edukacyjne, kulturalne, sportowe, ekologiczne, integracyjne, dbacie o swoje wsie i miasta? Zgłoście waszą  OSP do Konkursu FLORIANY!

Informacja

Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim informuje, iż dnia 27 grudnia br. będzie nieczyne.

Wesołych  Świąt!

Wesołych Świąt!

Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia,

odpoczynku w rodzinnym gronie

oraz pasma sukcesów

i spełnienia najskrytszych marzeń

w nadchodzącym Nowym Roku 2020

Jeszcze nikt nie płacił za... czytanie!

Lubisz czytać? Książki to Twoja pasja, lub zwyczajnie chcesz spróbować swoich sił w konkursie czytelniczym i mieć szanse na zdobycie nawet 7 000 zł i tytułu "CZYTELMISTRZA 2020"? Nie czekaj - zgłoś się!

Dostali dotację na mundury

Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Starogardzie Gd. wspiera finansowo klasy mundurowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia placówka otrzymała prezent.

Zakupy świąteczne - kupuj świadomie

Przed nami gorączka świątecznych zakupów. Zachowajmy czujność, nieuczciwi sprzedawcy czekają na naszą nieuwagę.

Powiat świętuje 20-lecie

W środę, 11 grudnia świętowaliśmy niezwykły jubileusz – 20-lecia Powiatu Starogardzkiego. Była to wyjątkowa okazja do podsumowań, wspomnień i gratulacji.

Niepełnosprawny nie znaczy gorszy

Jaka jest sytuacja niepełnosprawnych w regionie, jak przygotować te osoby do życia społecznego i aktywizacji zawodowej, jakie działania w tej kwestii podejmuje urząd pracy, a także jak działają spółdzielnie socjalne? – to tylko część zagadnień poruszanych podczas konferencji zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.