Informacja

Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim uprzejmie informuje, że dnia 27 grudnia 2017r. (środa) urząd będzie nieczynny.

Dar serca młodzieży z Ekonomika w Starogardzie

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunów pani Stanisławy Głąb-Brandt i pana Mariusza Bełcząckiego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim młodzież szkolna postanowiła  zorganizować świąteczną zbiórkę pieniężną na pomoc potrzebującym.

Spotkanie opłatkowe Starogardzkiego Klubu Biznesu

Odznaczenia i wyróżnienia ale przede wszystkim ciepłe słowa, to wszystko można było zobaczyć i usłyszeć podczas dzisiejszego spotkania opłatkowego Starogardzkiego Klubu Biznesu. W Bachusie spotkali się starogardzcy przedsiębiorcy, samorządowcy, ludzie świata kultury i sportu.

Nagrodzono prace magisterskie o Kociewiu

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim ogłosiło po raz XII konkurs na pracę magisterską i licencjacką o Kociewiu i Starogardzie Gdańskim. 6 grudnia na uroczystym Posiedzeniu Rady TMZK dokonano podsumowania konkursu i nagrodzono najlepsze prace.

Defibrylatory są powszechnie dostępne. Sprawdź gdzie?

Idea Publicznego Dostępu do Defibrylatorów AED jest realizowana i rozważana w wielu miastach i gminach w Polsce. Do tej listy od ubiegłego roku dołączył samorząd powiatowy. Starostwo Powiatowe zakupiło do tej pory 4 defibrylatory, tworząc w ten sposób sieć PAD (Powszechnego Dostępu do defibrylatorów AED). Do udziału w akcji i zakupu kolejnych urządzeń zachęcamy inne samorządy. Razem dbajmy o bezpieczeństwo mieszkańców!

Gość z Hiszpanii lepiej poznał nasz powiat

Władze powiatu odwiedził nietypowy gość. Była to Aina Aguiló, menedżer sieci hoteli Hoteles Globales w Hiszpanii, która m.in. lepiej poznała samorząd, a także Pomorze. Była również z wizytą w Zespole Szkół Ekonomicznych.

Powiatowa Rada Rynku Pracy o nowych kierunkach kształcenia

Powiatowa Rada Rynku Pracy na ostatnim posiedzeniu podjęła kilka niezwykle istotnych uchwał. Czego one dotyczyły?

Tydzień promocji zdrowia w II Liceum Ogólnokształcącym

W dniach 27 listopada - 1 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gd. odbywał się Tydzień Promocji Zdrowia pod hasłem „Codziennie żyj zdrowo, radośnie i sportowo”. W tym czasie w szkole nie brakowało wielu ciekawych przedsięwzięć.

Uczniowie biorą udział w konkursie #STOPSMOG

W szkołach prowadzonych przez Powiat Starogardzki pojawiły się specjalne urządzenia, które służą do pomiaru powietrza. W ten sposób rozpoczęto konkurs pod hasłem #STOPSMOG. Który z zespołów badawczych zwycięży i w nagrodę pojedzie na wycieczkę?

Pomóżmy wydać podręcznik "Słowianie: Mitologiczna Gra Fabularna"

Wojciech Wons, mieszkaniec Łęga, który działa w tamtejszym domu kultury, a także organizuje spotkania planszówkowo-karciane, wpadł na niebanalny pomysł. Chce wydać podręcznik "Słowianie: Mitologiczna Gra Fabularna". Każdy z nas może pomóc panu Wojtkowi.