Ruszył nabór na nowe kursy

Uwaga, od 20 czerwca 2018 r. ruszyła rekrutacja na darmowe kursy dla osób dorosłych: 1. Kurs certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego, 2. Kurs operatora dronów, 3. Kurs prawo jazdy kat. B.
Dowiedz się, jak skutecznie tworzyć treści promujące atrakcje

Lokalna Grupa Działania „Chata Kociewia” wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną KOCIEWIE zaprasza do udziału w warsztacie "Turystyka Wiejska 2.0 – jak skutecznie tworzyć i dystrybuować treści promujące atrakcje i oferty turystyczne" - przeznaczonym dla branży turystycznej i osób odpowiedzialnych w podmiotach publicznych i społecznych za  zadania promocyjne.

Przyjdź na warsztaty odżywiania dla aktywnych

Fundacja IDEA – Innowacja dla Edukacji i Aktywności wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Starogardzie Gdańskim zapraszają w dniach 15 i 16 czerwca 2018 do udziału w otwartych warsztatach dotyczących odżywiania dla osób aktywnych.

Nie działają najważniejsze systemy!

Poważna awaria najważniejszych systemów administracji państwowej trwa od godzin rannych w większości urzędów w całej Polsce. Ministerstwo Cyfryzacji nie podaje do kiedy może potrwać awaria.

AKTUALIZACJA! Systemy już działają prawidłowo.

EkoJanosik jest już w Powiecie Starogardzkim

Powiat Starogardzki został laureatem Krajowej Nagrody Ekologicznej „Ekojanosik – Zielona Wstęga Polski”. Nagrodę przyznała Narodowa Rada Ekologiczna w kategorii samorząd. Nagroda „EkoJanosik – Zielona Wstęga Polski” przyznawana jest za szczególne osiągnięcia związane z promocją działań ekologicznych i ochroną środowiska. Jedynie 80 samorządów spośród 2500 z całego kraju otrzymało ten zaszczytny tytuł.

Fryzura na czas - wielki sukces Patrycji!

W Zespole Kształcenia Zawodowego w Tczewie odbył się V Powiatowy Konkurs Fryzjerski „Złote Nożyce” dla uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer pt. „Kolorowy zawrót głowy”. Starogardzki Zespół Szkół Zawodowych reprezentowały w nim Patrycja Kurowska z klasy 3ef, Celina Wójcik z klasy 2f i Patrycja Szlosowska z klasy 1f.

O rozwoju szpitala z szefową NFZ

Zarząd Powiatu Starogardzkiego spotkał się z Elżbietą Rucińską- Kulesz, dyrektorką Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku. Głównym tematem rozmów był rozwój miejscowego szpitala. W spotkaniu uczestniczyli też członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie.

V Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu

W Grodzisku Owidz nie brakowało emocji związanych ze zdarzeniami, których na co dzień doświadczają ratownicy medyczni. Wszystko to za sprawą V Mistrzostw Pierwszej Pomocy Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Starogardzkiego, podczas których młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności ratownicze.

Głosujemy!

Który z zespołów badawczych zwycięży i w nagrodę pojedzie na wycieczkę? Przypominamy, że władze Powiatu Starogardzkiego zaczęły pierwszą tego typu akcję, która wpisuje się w działania pod szyldem "Kociewie najrzy się z naturą". Do szkół trafiły urządzenia, dzięki którym  można sprawdzać jakość powietrza. Wśród młodzieży ogłosiliśmy konkurs pod hasłem #STOPSMOG i uczniowie, którzy wzięli w nim udział, utworzyły zespoły badawcze.

Harcerze na 51. Międzynarodowym Zlocie InterCamp w Belgii

W dniach 16 - 21 maja br. dwudziestoosobowa reprezentacja naszego starogardzkiego Hufca harcerzy wzięła udział w 51. Międzynarodowym Zlocie InterCamp w miejscowości Sint - Truiden w Belgii. Motto tegorocznego zlotu to : „Its a change reaction”.