Nowoczesna pracownia maszyn i urządzeń elektrycznych

Z nowoczesnej pracowni maszyn i urządzeń elektrycznych oraz pracowni instalacji elektrycznych mogą korzystać uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie. Zakup został dofinansowany kwotą 35 tys. zł przez firmę Energa Operator S.A. w Gdańsku.

Dołącz do programu "Zdolni z Pomorza"

Jesteś młodym, zdolnym, utalentowanym, myślącym kreatywnie, ciekawym świata i chłonnym wiedzy mieszkańcem powiatu starogardzkiego? Dołącz do programu „Zdolni z Pomorza – powiat starogardzki”

Rada gospodarcza przy staroście zaczęła pracę

Starosta Kazimierz Chyła powołał Powiatową Radę Gospodarczą Powiatu Starogardzkiego przy Staroście Starogardzkim. Do głównych zadań Rady, w której zasiadają lokalni przedsiębiorcy, należeć będzie wsparcie działań starosty poprzez wiedzę, doświadczenie oraz znajomość problemów, w kształtowaniu polityki gospodarczej.

Dogrywka, by wyłonić mistrza

Za nami szósta edycja Mistrzostw Pierwszej Pomocy Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Starogardzkiego. To była bardzo zacięta rywalizacja, wszystkie drużyny, a było ich 8, stanęły na wysokości zadania. Kto zdobył mistrzowski tytuł?

Doradztwo zawodowe w szkołach zawodowych Powiatu Starogardzkiego

Powiat Starogardzki od 2016 r. realizuje projekt pn. „Wybieram przyszłość zawodową – podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w Powiecie Starogardzkim”. Na czym polega ten projekt?

Na spotkaniu o Funduszach Europejskich

Zachęcamy do wzięcia udziału w poniedziałkowym spotkaniu w Starogardzie Gdańskim, które poświęcone jest Funduszom Europejskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Jak w nowoczesny sposób zarejestrować się na wizytę?

Kociewskie Centrum Zdrowia ma zupełnie nową, przejrzystą, czytelną stronę internetową. Jest ona pełna udogodnień dla użytkowników. Jedną z najważniejszych zmian jest rejestracja on-line do lekarza specjalisty, czyli e-rejestracja.

Panie z Grabowa wygrały turniej wojewódzki

Już po raz XVI zorganizowano wojewódzki finał Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. W hali widowiskowo sportowej przy SP nr 2 w Żukowie spotkały się kagiewuszki z 11 powiatów, rywalizując m.in. w konkurencjach kulinarnych, scence kabaretowej, a nawet poprzez wyjątkowe kreacje modowe. Najlepsze okazały się panie z KGW Grabowo (gmina Bobowo).

Ruszył nabór do wolontariatu podczas Święta Wolności i Solidarności!

Od 1 do 11 czerwca 2019 r. w Gdańsku świętować będziemy rocznicę 30-lecia pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. W tych dniach chcemy również podkreślić jak ważna jest aktywna postawa obywatelska i działanie na rzecz naszego otoczenia.

Poważne zmiany w Kociewskim Centrum Zdrowia

To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów. Wdrożony został projekt dotyczący informatyzacji, a to oznacza wiele udogodnień dla osób korzystających z usług Kociewskiego Centrum Zdrowia. Ponadto od 1 czerwca oddział okulistyczny będzie znajdował się w nowych, wyremontowanych pomieszczeniach.