Życzymy udanych wakacji

Dziś uroczyście zakończony został rok szkolny 2016/2017. Starosta Leszek Burczyk odwiedził uczniów w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, Wicestarosta Kazimierz Chyła gościł w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu, a Członek Zarządu Powiatu Patryk Gabriel odwiedził II Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ekonomicznych.

Absolutorium dla Zarządu Powiatu!

Dzisiejsza sesja była najważniejszą w całym roku. Podczas posiedzenia radni zdecydowali o udzieleniu absolutorium dla Zarządu Powiatu Starogardzkiego.

Promocja książki Barbary Pawłowskiej

Pełna uroku, napisana gwarą kociewską, pokazująca losy trzech rodzin ściśle związanych z regionem - taka jest najnowsza książka autorstwa Barbary Pawłowskiej. W Miejskim Domu Kultury w Skórczu odbyła się promocja publikacji "Na steckach i mamorach żywota".

Strażacy z Ocypla najlepsi w powiecie!

Za nami zawody strażaków z całego powiatu starogardzkiego. Wzięły w nich udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Liczne zadania pozwoliły wyłonić najlepszych.

Ucz się pod okiem firmy Iglotex

W Skórczu została podpisana umowa pomiędzy firmą Iglotex a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Mykietyna. Dotyczy ona głównie ścisłej współpracy i utworzenia w placówce klas patronackich. Mają się z nich kształcić przyszli pracownicy Igloteksu.

Gra Miejska „Jesteśmy z Kociewia” w ZSZ

Reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych wzięli udział w Grze Miejskiej „Jesteśmy z Kociewia”. W tym roku współorganizatorem imprezy była także szkoła – jeden z punktów zaliczeniowych znajdował się bowiem w bibliotece szkolnej ZSZ.

Ruszyła akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

To są uczniowie na medal!

To był bardzo dobry rok szkolny dla sportowców z powiatu starogardzkiego. Uczniowie, którzy na co dzień kształcą się w szkołach prowadzonych przez Powiat Starogardzki, pokazali prawdziwą mistrzowską klasę. Z zawodów wojewódzkich przywieźli mnóstwo medali. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Odwiedź Park Zdrowia

W imieniu organizatorów tj. Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA oraz  Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. zapraszamy do Parku Zdrowia, organizowanego w ramach „Dni Starogardu” w dniu 1 lipca w Parku Miejskim w Starogardzie Gdańskim w godzinach od 10.00 do 16.00.

Informacja

11 – 4 Hufiec Pracy w Starogardzie Gdańskim zaprasza do kontynuacji bezpłatnej nauki  w roku szkolnym 2017 / 2018